Daihatsu Applause 1996

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 59 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
59
Způsobilost na STK
88,9 %
Ø nájezd (medián)
158 772 km
Dovezeno (25 ks)
42 %

Způsobilé na 30 dnů 3,1 % · Nezpůsobilé 5,6 % (celkem 8,7 % bez plné způsobilosti, z 162 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 22,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Daihatsu Applause ročníku 1996 má v ČR 59 vozů. V provozu jich zůstává 7 vozů (11,9 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 42,4 % (25 vozů).

Ročník 199688,9 %
Model celkem93,3 %
Značka celkem92,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (54,2 %), 1.6 Benzín 77 kW (45,8 %).

Nejčastější barva je červená-základní (35,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 162 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 88,9 %. Model jako celek dosahuje 93,3 %, tento ročník je tedy o 4,4 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 88,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,1 % a „Nezpůsobilé“ 5,6 % ze všech prohlídek (celkem 8,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 5,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1995 (94,1 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 158 772 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 124 619 až 198 442 km. To odpovídá asi 5 292 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (35,6 %), pak následují Praha a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (42,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku18049,0 %
Brzdové zařízení13536,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení5214,2 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
74×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
51×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
33×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
23×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
21×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
19×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
17×
8
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
16×

Z registru vozidel

Složení Daihatsu Applause 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo4,0 % · 1 vozidlo
  • Rakousko4,0 % · 1 vozidlo
  • země neurčena92,0 % · 23 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj19,8 % · 32 prohlídek
  • Hlavní město Praha18,5 % · 30 prohlídek
  • Jihočeský kraj17,3 % · 28 prohlídek
  • ostatní44,4 % · 72 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní35,6 % · 21 vozidel
  • Zelená metalíza27,1 % · 16 vozidel
  • Modrá metalíza8,5 % · 5 vozidel
  • Zelená tmavá8,5 % · 5 vozidel
  • Bílá5,1 % · 3 vozidla
  • ostatní15,3 % · 9 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
50,0 %
evidováno u 31 vozů
Tažné zařízení
29,0 %
evidováno u 18 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 3,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 50,0 %EURO 1 · 50,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1996 je mezi ročníky Applause podprůměrný. Plná způsobilost je o 4,4 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Daihatsu Applause

Proklepněte konkrétní Daihatsu Applause 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.