Daihatsu Applause 1993

Evidováno
116
Způsobilost na STK
94,4 %
Ø nájezd (medián)
156 200 km
Dovezeno (60 ks)
52 %

Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti, z 237 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 24,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1993 Daihatsu Applause má v českých registrech 116 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu zůstává 17 vozů (14,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 60 vozů (51,7 %).

Ročník 199394,4 %
Model celkem93,3 %
Značka celkem92,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (79,3 %), 1.6 Benzín 77 kW (20,7 %).

Barevně převládá červená-základní (21,6 %), druhá nejčastější je zelená-metal (14,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 237 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 94,4 %. Model jako celek dosahuje 93,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 156 200 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 121 784 až 196 368 km. To odpovídá asi 4 733 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (43,8 %), pak následují Středočeský kraj a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (51,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku10559,7 %
Brzdové zařízení7140,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
29×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
23×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
22×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
21×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
21×
6
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
13×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
9×
8
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
7×

Z registru vozidel

Složení Daihatsu Applause 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo5,0 % · 3 vozidla
  • Rakousko1,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena93,3 % · 56 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj8,9 % · 21 prohlídek
  • Středočeský kraj5,9 % · 14 prohlídek
  • Jihočeský kraj5,5 % · 13 prohlídek
  • ostatní79,7 % · 189 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní21,6 % · 25 vozidel
  • Zelená metalíza14,7 % · 17 vozidel
  • Modrá tmavá13,8 % · 16 vozidel
  • Zelená tmavá11,2 % · 13 vozidel
  • Šedá metalíza10,3 % · 12 vozidel
  • ostatní28,4 % · 33 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
50,9 %
evidováno u 55 vozů
Tažné zařízení
18,5 %
evidováno u 20 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Jiné ročníky Daihatsu Applause

Proklepněte konkrétní Daihatsu Applause 1993

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.