Daihatsu Applause 1991

Evidováno
173
Způsobilost na STK
92,9 %
Ø nájezd (medián)
195 361 km
Dovezeno (105 ks)
61 %

Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti, z 322 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 30,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Daihatsu Applause ročníku 1991 má v ČR 173 vozů. Žádný jiný ročník nemá v registrech více kusů. V provozu jich zůstává 18 vozů (10,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 60,7 % (105 vozů).

Ročník 199192,9 %
Model celkem93,3 %
Značka celkem92,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (87,9 %), 1.6 Benzín 77 kW (12,1 %).

Barevně převládá šedá-metal (24,9 %), druhá nejčastější je bílá (16,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 322 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 92,9 %. Model jako celek dosahuje 93,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 4,0 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1990 (96,8 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 195 360 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 165 620 až 226 511 km. To odpovídá asi 5 582 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (44,6 %), pak následují Olomoucký kraj a Královéhradecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (60,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku9557,9 %
Brzdové zařízení6942,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
30×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
25×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
25×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
13×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
12×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
12×
7
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
12×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
11×

Z registru vozidel

Složení Daihatsu Applause 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 105 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj7,8 % · 25 prohlídek
  • Olomoucký kraj5,3 % · 17 prohlídek
  • Královéhradecký kraj4,3 % · 14 prohlídek
  • ostatní82,6 % · 266 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza24,9 % · 43 vozidel
  • Bílá16,2 % · 28 vozidel
  • Červená metalíza14,5 % · 25 vozidel
  • Modrá tmavá12,7 % · 22 vozidel
  • Červená tmavá6,9 % · 12 vozidel
  • ostatní24,9 % · 43 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
66,7 %
evidováno u 112 vozů
Tažné zařízení
25,6 %
evidováno u 43 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Daihatsu Applause

Proklepněte konkrétní Daihatsu Applause 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.