Daihatsu Applause 1990

Evidováno
152
Způsobilost na STK
96,8 %
Ø nájezd (medián)
181 383 km
Dovezeno (95 ks)
63 %

Způsobilé na 30 dnů 1,3 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti, z 237 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 33,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1990 Daihatsu Applause má v českých registrech 152 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu zůstává 19 vozů (12,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 95 vozů (62,5 %).

Ročník 199096,8 %
Model celkem93,3 %
Značka celkem92,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (86,8 %), 1.6 Benzín 77 kW (13,2 %).

Barevně převládá šedá-metal (25,7 %), druhá nejčastější je červená-metal (14,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 237 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1990 mělo plnou způsobilost 96,8 %. Model jako celek dosahuje 93,3 %, tento ročník je tedy o 3,6 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 4,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 181 383 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 152 485 až 206 856 km. To odpovídá asi 5 038 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (37,0 %), pak následují Olomoucký kraj a Liberecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (62,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
13×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
10×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
10×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice.
Brzdové zařízení · kód 1.1.12.2.1
8×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
8×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
7×
7
Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.4.1
6×
8
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
5×

Z registru vozidel

Složení Daihatsu Applause 1990 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Rakousko1,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena98,9 % · 94 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj4,2 % · 10 prohlídek
  • Olomoucký kraj3,8 % · 9 prohlídek
  • Liberecký kraj3,4 % · 8 prohlídek
  • ostatní88,6 % · 210 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza25,7 % · 39 vozidel
  • Červená metalíza14,5 % · 22 vozidel
  • Bílá12,5 % · 19 vozidel
  • Červená tmavá10,5 % · 16 vozidel
  • Červená základní7,9 % · 12 vozidel
  • ostatní28,9 % · 44 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
61,1 %
evidováno u 91 vozů
Tažné zařízení
18,8 %
evidováno u 28 vozů
ABS
5,4 %
evidováno u 8 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1990 patří u Applause k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Daihatsu Applause

Proklepněte konkrétní Daihatsu Applause 1990

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.