Cupra Formentor 2024

Evidováno
451
Způsobilost na STK
99,7 %
Ø nájezd (medián)
27 417 km
Dovezeno (55 ks)
12 %

Způsobilé na 30 dnů 0,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,3 % bez plné způsobilosti, z 909 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 593 747 Kčmedián 639 900 Kčdo 698 887 Kč

Pro Cupru Formentor ročníku 2024 eviduje registr 451 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. Aktivně jezdí 426 vozů (94,5 %), dovoz tvoří 12,2 % ročníku (55 vozů).

Ročník 202499,7 %
Model celkem98,8 %
Značka celkem98,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 110 kW (68,1 %), 2.0 Benzín 140 kW (21,1 %), 2.0 Benzín 228 kW (2,9 %).

Nejčastější barva je šedá (46,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 909 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 99,7 %. Model jako celek dosahuje 98,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 99,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,3 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 27 417 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 18 081 až 37 990 km. To odpovídá asi 13 708 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (72,9 %), pak následují Praha a Královéhradecký kraj.

Podíl dovozů (12,2 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
4×
2
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
1×
3
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
1×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
1.5 Benzín 110 kW30799,8 %599 000 Kč
2.0 Benzín 140 kW9599,5 %689 328 Kč

Cenový odhad

593 747
od Kč
639 900
medián Kč
698 887
do Kč

Při nájezdu kolem 30 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km646 000 Kč
50 000 km610 000 Kč
75 000 km579 000 Kč
100 000 km532 000 Kč
125 000 km507 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Cupra Formentoru ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 639 900 Kč (při mediánovém nájezdu 29 729 km). Běžné rozpětí je od 593 747 do 698 887 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 854 990 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 560 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 646 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 507 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Cupry Formentoru 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo78,2 % · 43 vozidel
  • Dánsko14,5 % · 8 vozidel
  • Itálie7,3 % · 4 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj34,1 % · 310 prohlídek
  • Hlavní město Praha8,3 % · 75 prohlídek
  • Královéhradecký kraj4,4 % · 40 prohlídek
  • ostatní53,2 % · 484 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá46,6 % · 210 vozidel
  • Bílá25,5 % · 115 vozidel
  • Černá19,3 % · 87 vozidel
  • Červená4,9 % · 22 vozidel
  • Modrá3,3 % · 15 vozidel
  • ostatní0,4 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
11,1 %
evidováno u 176 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 580 vozů Cupry Formentoru 2024 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
90,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,3 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
96,4 %
vyvezeno 3,6 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Cupry Formentoru

Proklepněte konkrétní Cupru Formentor 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.