Cupra Formentor
Způsobilé na 30 dnů 1,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,2 % bez plné způsobilosti, z 4 171 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenové rozpětí podle ročníkuod 590 000 Kčmedián 663 850 Kčdo 899 900 Kč
V databázi registru najdeme u Cupry Formentoru dohromady 1 825 vozů. V provozu jich zůstává 1 707 vozů (93,5 %). Model je v datech zaznamenán od ročníku 2020 do 2026, tedy napříč 7 lety výroby. Nejvíce registrací spadá na rok 2022 (554 vozů).
Způsobilost Formentoru na STK podle ročníku
Křivka stárnutí: jak se mění způsobilost na STK u jednotlivých ročníků Formentoru.
Z 4 074 STK prohlídek za roky 2021–2025.
Spolehlivost napříč ročníky
Napříč ročníky se plná způsobilost pohybuje od 96,8 % po 99,7 %. Celkový vážený průměr modelu je 98,8 %. Nižší způsobilost u starších ročníků ale neznamená horší model. Po dvaceti a více letech provozu nastupuje koroze, opotřebení podvozku a elektroniky, a to se na STK projevuje bez ohledu na původní kvalitu.
Plnou způsobilost mělo 98,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,2 % bez plné způsobilosti).
Ročníky Formentoru
| Ročník | Vozidel | STK | Nájezd | ~cena |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 132 | 98,6 % | 10 tis. km | 899 900 Kč |
| 2024 | 451 | 99,7 % | 27 tis. km | 639 900 Kč |
| 2023 | 468 | 99,5 % | 29 tis. km | 615 000 Kč |
| 2022 | 554 | 98,3 % | 45 tis. km | 590 000 Kč |
| 2021 | 159 | 96,8 % | 47 tis. km | 650 000 Kč |
Ceny platí pro nájezd obvyklý u daného ročníku; cenu podle nájezdu najdete na stránce ročníku.
Motorizace a jak si vedou na STK
Všechny ročníky dohromady. Podíl je spočítaný ze všech prohlídek dané motorizace, ne průměrem přes roky, aby motor nabízený deset let nevážil stejně jako ten dvouletý.
| Motorizace | Vozů | Způsobilost na STK |
|---|---|---|
| 1.5 Benzín 110 kWkód DPC | 1 104 | 98,8 % |
| 2.0 Benzín 140 kWkód DNN | 288 | 98,3 % |
Motorizace v praxi
V registrech jsou u Formentoru nejčastější motorizace: benzín 110 kW (60,5 %), benzín 140 kW (15,8 %), benzín 228 kW (8,6 %). Složení motorů je dominantně benzínové. Benzín převažuje nad naftou (podíl nafty 3,6 %).
Cena ojetých kusů
Mediánové ceny ojetých Cupra Formentoru sahají od 590 000 Kč u nejstarších ročníků až po 935 000 Kč u nejnovějších. Napříč celou nabídkou je medián 663 850 Kč.
Kolik mají najeto podle stáří
Medián stavu tachometru z pravidelných technických prohlídek: polovina vozů měla méně, polovina víc. Ukazujeme jen roky, kdy na prohlídku jede celý ročník - poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva.
Co u tohoto modelu eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů tohoto modelu, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 88,9 % vozů tohoto modelu; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 8 099 vozů Cupry Formentoru v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý model, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Z registru vozidel
Složení Cupry Formentoru podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo71,4 % · 177 vozidel
- Dánsko11,7 % · 29 vozidel
- Itálie4,8 % · 12 vozidel
- Rakousko3,6 % · 9 vozidel
- Maďarsko1,2 % · 3 vozidla
- ostatní země6,5 % · 16 vozidel
- země neurčena0,8 % · 2 vozidla
Provoz a původ
Průměrný Formentor v registru má 3,0 roku. Dovezených kusů je 248 (13,6 %), což je mírně pod průměrem trhu.
Doporučení
Při výběru ojetiny Formentoru stojí za to brát v úvahu stáří. Posledních několik ročníků dosahuje na STK průměrně 99,0 %. U starších ročníků nejsou klíčová samotná čísla z celkové statistiky, ale konkrétní technický stav daného kusu. Vyplatí se požadovat doložené servisní historie a prověření VIN.
Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).