Cupra Formentor 2021

Evidováno
159
Způsobilost na STK
96,8 %
Ø nájezd (medián)
46 899 km
Dovezeno (51 ks)
32 %

Způsobilé na 30 dnů 3,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti, z 477 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 563 128 Kčmedián 650 000 Kčdo 698 999 Kč

V roce 2021 eviduje registr Cupry Formentoru 159 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 156 vozů (98,1 %); ze zahraničí dovezeno 51 vozů (32,1 %).

Ročník 202196,8 %
Model celkem98,8 %
Značka celkem98,7 %

Jak ročník stárne

Cupry Formentoru 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 110 kW (45,9 %), 2.0 Benzín 228 kW (36,5 %), 2.0 Benzín 140 kW (10,7 %).

Nejčastější barva je šedá (54,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 477 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 96,8 %. Model jako celek dosahuje 98,8 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 2,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 46 898 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 31 929 až 66 596 km. To odpovídá asi 9 380 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (41,8 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
13×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
10×
3
Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.6.1
5×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
3×
5
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
2×
6
Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí.
Výhledy · kód 3.5.1.1
2×
7
Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem
Jiné vybavení · kód 7.5.1.1
1×
8
Uvolněné, nespolehlivé nebo poškozené uchycení zařízení pro nepřímý výhled nebo nemožnost aretace v seřízené poloze neumožňuje řidiči poskytovat jasný výhled z vozidla předepsaným směrem.
Výhledy · kód 3.3.2.2
1×

Motorizace ročníku 2021

MotorPočetSTK~cena
1.5 Benzín 110 kW7397,2 %500 029 Kč
2.0 Benzín 228 kW5897,0 %684 132 Kč

Cenový odhad

563 128
od Kč
650 000
medián Kč
698 999
do Kč

Při nájezdu kolem 80 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km717 000 Kč
50 000 km684 000 Kč
75 000 km653 000 Kč
100 000 km624 000 Kč
125 000 km594 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Cupra Formentoru ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 650 000 Kč (při mediánovém nájezdu 80 000 km). Běžné rozpětí je od 563 128 do 698 999 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 753 832 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 504 187 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 717 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 594 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Cupry Formentoru 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo74,5 % · 38 vozidel
  • Dánsko11,8 % · 6 vozidel
  • Itálie3,9 % · 2 vozidla
  • Polsko3,9 % · 2 vozidla
  • Francie2,0 % · 1 vozidlo
  • ostatní země3,9 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha25,2 % · 120 prohlídek
  • Středočeský kraj18,7 % · 89 prohlídek
  • Jihomoravský kraj16,4 % · 78 prohlídek
  • ostatní39,8 % · 190 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá54,7 % · 87 vozidel
  • Bílá15,1 % · 24 vozidel
  • Černá13,2 % · 21 vozidel
  • Červená8,8 % · 14 vozidel
  • Modrá8,2 % · 13 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
13,2 %
evidováno u 87 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 53,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 659 vozů Cupry Formentoru 2021 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
82,7 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
64,9 %
vyvezeno 35,1 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2021 je mezi ročníky Formentoru podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Cupry Formentoru

Proklepněte konkrétní Cupru Formentor 2021

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.