Cupra Formentor 2023

Evidováno
468
Způsobilost na STK
99,5 %
Ø nájezd (medián)
28 822 km
Dovezeno (55 ks)
12 %

Způsobilé na 30 dnů 0,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,5 % bez plné způsobilosti, z 952 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 567 290 Kčmedián 615 000 Kčdo 699 900 Kč

Cupra Formentor ročníku 2023 má v ČR 468 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 414 vozů (88,5 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 11,8 % (55 vozů).

Ročník 202399,5 %
Model celkem98,8 %
Značka celkem98,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 110 kW (58,5 %), 2.0 Benzín 140 kW (16,0 %), 2.0 Benzín 180 kW (9,2 %).

Nejčastější barva je šedá (46,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 952 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 99,5 %. Model jako celek dosahuje 98,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 99,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (98,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 28 822 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 15 997 až 44 684 km. To odpovídá asi 9 607 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (44,7 %), pak následují Středočeský kraj a Olomoucký kraj.

Podíl dovozů (11,8 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
4×
2
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
3×
3
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
2×
Zobrazit další 1 závadu
4
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
1.5 Benzín 110 kW27499,3 %588 000 Kč
2.0 Benzín 140 kW7599,3 %691 410 Kč
2.0 Benzín 180 kW43100,0 %689 000 Kč

Cenový odhad

567 290
od Kč
615 000
medián Kč
699 900
do Kč

Při nájezdu kolem 44 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km640 000 Kč
50 000 km608 000 Kč
75 000 km578 000 Kč
100 000 km549 000 Kč
125 000 km528 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Cupra Formentoru ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 615 000 Kč (při mediánovém nájezdu 44 023 km). Běžné rozpětí je od 567 290 do 699 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 795 728 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 530 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 640 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 528 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Cupry Formentoru 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo80,0 % · 44 vozidel
  • Dánsko9,1 % · 5 vozidel
  • Itálie7,3 % · 4 vozidla
  • Nizozemsko1,8 % · 1 vozidlo
  • Švédsko1,8 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha17,3 % · 165 prohlídek
  • Středočeský kraj16,0 % · 152 prohlídek
  • Olomoucký kraj5,5 % · 52 prohlídek
  • ostatní61,2 % · 583 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá46,6 % · 218 vozidel
  • Bílá22,0 % · 103 vozidel
  • Černá17,5 % · 82 vozidel
  • Červená6,4 % · 30 vozidel
  • Modrá4,9 % · 23 vozidel
  • ostatní2,6 % · 12 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
11,6 %
evidováno u 168 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,9 %EURO 5 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 446 vozů Cupry Formentoru 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
85,9 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,9 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
83,8 %
vyvezeno 16,2 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Cupry Formentoru

Proklepněte konkrétní Cupru Formentor 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.