Chrysler 300C 2008
Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti, z 1 030 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Chrysler 300C ročníku 2008 eviduje registr 89 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. Aktivně jezdí 67 vozů (75,3 %), dovoz tvoří 60,7 % ročníku (54 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 160 kW (87,6 %), 3.5 Benzín 183 kW (6,7 %), 3.5 Benzín+LPG 183 kW (5,6 %).
Nejčastější barva je černá-metal (32,6 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 030 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 93,5 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,8 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2007 (90,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 195 193 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 131 616 až 253 230 km. To odpovídá asi 10 844 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (38,4 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (60,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 359 | 26,5 % |
| Brzdové zařízení | 342 | 25,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 289 | 21,3 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 148 | 10,9 % |
| Řízení | 122 | 9,0 % |
| Výhledy | 96 | 7,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2008
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.0 Nafta 160 kW | 78 | 93,3 % | 144 000 Kč |
Z registru vozidel
Složení Chrysleru 300C 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo44,4 % · 24 vozidel
- Itálie25,9 % · 14 vozidel
- Francie5,6 % · 3 vozidla
- Německo (NDR)3,7 % · 2 vozidla
- Kanada1,9 % · 1 vozidlo
- ostatní země3,7 % · 2 vozidla
- země neurčena14,8 % · 8 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha20,0 % · 206 prohlídek
- Středočeský kraj18,8 % · 194 prohlídek
- Jihomoravský kraj13,2 % · 136 prohlídek
- ostatní48,0 % · 494 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá metalíza32,6 % · 29 vozidel
- Šedá16,9 % · 15 vozidel
- Černá15,7 % · 14 vozidel
- Šedá metalíza15,7 % · 14 vozidel
- Modrá metalíza6,7 % · 6 vozidel
- ostatní12,4 % · 11 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 42,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2008 patří u 300C k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Chrysler 300C 2008
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.