Chrysler 300C 2007

Evidováno
142
Způsobilost na STK
90,8 %
Ø nájezd (medián)
195 884 km
Dovezeno (106 ks)
75 %

Způsobilé na 30 dnů 8,0 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 8,8 % bez plné způsobilosti, z 1 505 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 129 000 Kčmedián 139 000 Kčdo 141 999 Kč

V roce 2007 eviduje registr Chrysleru 300C 142 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 103 vozů (72,5 %); ze zahraničí dovezeno 106 vozů (74,6 %).

Ročník 200790,8 %
Model celkem91,9 %
Značka celkem91,4 %

Jak ročník stárne

Chrysleru 300C 2007 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
10 let92,4 % -
12 let88,6 % -
14 let93,2 % -
16 let91,3 % -
18 let92,4 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 160 kW (66,9 %), 5.7 Benzín 250 kW (7,7 %), 3.5 Benzín 183 kW (7,0 %).

Barevně převládá šedá (21,1 %), druhá nejčastější je šedá-metal (19,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 505 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 90,8 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,1 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 90,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 8,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2006 (92,2 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 195 884 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 134 555 až 252 604 km. To odpovídá asi 10 310 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (35,6 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (74,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku62225,5 %
Brzdové zařízení58824,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení46018,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2399,8 %
Řízení2118,7 %
Výhledy1696,9 %
Identifikace vozidla863,5 %
Obtěžování okolí622,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
240×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
182×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
147×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
123×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
110×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
110×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
106×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
104×

Motorizace ročníku 2007

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 160 kW9591,5 %139 000 Kč

Cenový odhad

129 000
od Kč
139 000
medián Kč
141 999
do Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Chrysler 300C ročníku 2007 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 139 000 Kč (při mediánovém nájezdu 269 001 km). Běžné rozpětí je od 129 000 do 141 999 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 145 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 119 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Chrysleru 300C 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo32,1 % · 34 vozidel
  • Itálie25,5 % · 27 vozidel
  • Francie6,6 % · 7 vozidel
  • Spojené Státy Americké5,7 % · 6 vozidel
  • Rakousko4,7 % · 5 vozidel
  • ostatní země13,2 % · 14 vozidel
  • země neurčena12,3 % · 13 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha18,9 % · 284 prohlídek
  • Středočeský kraj17,7 % · 266 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj16,5 % · 248 prohlídek
  • ostatní47,0 % · 707 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá21,1 % · 30 vozidel
  • Šedá metalíza19,0 % · 27 vozidel
  • Černá metalíza16,2 % · 23 vozidel
  • Černá14,8 % · 21 vozidel
  • Modrá metalíza7,0 % · 10 vozidel
  • ostatní21,8 % · 31 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
37,1 %
evidováno u 104 vozů
Tažné zařízení
28,6 %
evidováno u 80 vozů
Pohon na plyn
6,1 %
evidováno u 17 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 46,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 96,9 %EURO 3 · 3,1 %

Jiné ročníky Chrysleru 300C

Proklepněte konkrétní Chrysler 300C 2007

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.