Chrysler 300C 2005
Způsobilé na 30 dnů 8,6 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 9,6 % bez plné způsobilosti, z 1 000 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 2005 eviduje registr Chrysleru 300C 87 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 68 vozů (78,2 %); ze zahraničí dovezeno 58 vozů (66,7 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 5.7 Benzín 250 kW (21,8 %), 3.5 Benzín 183 kW (19,5 %), 3.0 Nafta 160 kW (16,1 %).
Barevně převládá černá (18,4 %), druhá nejčastější je stříbrná (16,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 000 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2005 mělo plnou způsobilost 89,8 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 89,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,6 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 9,6 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,6 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2004 (92,5 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 184 345 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 131 439 až 241 321 km. To odpovídá asi 8 778 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (41,9 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (66,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 465 | 29,5 % |
| Brzdové zařízení | 332 | 21,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 306 | 19,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 149 | 9,4 % |
| Výhledy | 100 | 6,3 % |
| Řízení | 99 | 6,3 % |
| Identifikace vozidla | 68 | 4,3 % |
| Obtěžování okolí | 59 | 3,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Chrysleru 300C 2005 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo31,0 % · 18 vozidel
- Itálie10,3 % · 6 vozidel
- Rakousko6,9 % · 4 vozidla
- Nizozemsko5,2 % · 3 vozidla
- Švýcarsko5,2 % · 3 vozidla
- ostatní země8,6 % · 5 vozidel
- země neurčena32,8 % · 19 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha23,4 % · 234 prohlídek
- Středočeský kraj18,8 % · 188 prohlídek
- Moravskoslezský kraj13,7 % · 137 prohlídek
- ostatní44,1 % · 441 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá18,4 % · 16 vozidel
- Černá metalíza16,1 % · 14 vozidel
- Stříbrná16,1 % · 14 vozidel
- Šedá11,5 % · 10 vozidel
- Šedá metalíza11,5 % · 10 vozidel
- ostatní26,4 % · 23 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 44,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2005 je mezi ročníky 300C podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Chrysler 300C 2005
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.