Alfa Romeo 159 2011
Způsobilé na 30 dnů 4,6 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti, z 831 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 66 994 Kčmedián 74 500 Kčdo 99 999 Kč
Pro Alfa Romeo 159 ročníku 2011 eviduje registr 85 vozů. Aktivně jezdí 71 vozů (83,5 %), dovoz tvoří 49,4 % ročníku (42 vozů).
Jak ročník stárne
Alfa Romeo 159 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 14 let klesla plná způsobilost o 9,0 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 6 let | 95,0 % | - |
| 8 let | 96,1 % | - |
| 10 let | 93,8 % | - |
| 12 let | 96,7 % | - |
| 14 let | 86,1 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 125 kW (56,5 %), 1.7 Benzín 147 kW (21,2 %), 2.4 Nafta 154 kW (9,4 %).
Barevně převládá bílá (27,1 %), druhá nejčastější je černá (21,2 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 831 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 95,1 %. Model jako celek dosahuje 93,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,3 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 173 625 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 134 551 až 218 055 km. To odpovídá asi 11 575 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (40,7 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (49,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 334 | 28,6 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 208 | 17,8 % |
| Brzdové zařízení | 200 | 17,1 % |
| Výhledy | 121 | 10,4 % |
| Řízení | 119 | 10,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 106 | 9,1 % |
| Obtěžování okolí | 81 | 6,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2011
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 125 kW | 48 | 95,2 % | 82 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 222 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 122 000 Kč |
| 150 000 km | 99 000 Kč |
| 200 000 km | 81 000 Kč |
| 250 000 km | 70 000 Kč |
| 300 000 km | 58 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Alfa Romeo 159 ročníku 2011 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 74 500 Kč (při mediánovém nájezdu 221 886 km). Běžné rozpětí je od 66 994 do 99 999 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 108 100 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 60 499 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 122 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 58 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Alfa Romeo 159 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie57,1 % · 24 vozidel
- Německo28,6 % · 12 vozidel
- Rakousko7,1 % · 3 vozidla
- Lucembursko2,4 % · 1 vozidlo
- Slovensko2,4 % · 1 vozidlo
- ostatní země2,4 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj28,2 % · 234 prohlídek
- Hlavní město Praha23,0 % · 191 prohlídek
- Středočeský kraj18,1 % · 150 prohlídek
- ostatní30,8 % · 256 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá27,1 % · 23 vozidel
- Černá21,2 % · 18 vozidel
- Černá metalíza18,8 % · 16 vozidel
- Šedá14,1 % · 12 vozidel
- Červená metalíza10,6 % · 9 vozidel
- ostatní8,2 % · 7 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 44,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Alfa Romeo 159 2011
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.