STK Roman Kučera s.r.o., Ostravská 309

Ostravská 309, 74291 Velké Albrechtice

Kontrol
211 884
Způsobilost na STK
93,6 %
Medián doby
49 min
Za 12 měsíců
12 788

Způsobilé na 30 dnů 6,0 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti, z 211 884 prohlídek)

Způsobilost na STK 93,6 % · celostátní průměr 92,8 % · medián doby 49 min · celostátní průměr 48 min

Ve kterých měsících se sem jezdí nejméně

Měsíční objem prohlídek za celou historii evidence. Méně prohlídek obvykle znamená kratší čekání, délku fronty ale neměříme.

14 tis.
led
14 tis.
úno
18 tis.
bře
20 tis.
dub
21 tis.
kvě
20 tis.
čvn
19 tis.
čvc
19 tis.
srp
18 tis.
zář
19 tis.
říj
17 tis.
lis
12 tis.
pro

Souhrn dat pro tuto stanici: 211 884 kontrol za celou historii evidence, plná způsobilost 93,6 %. V posledních dvanácti měsících přibylo 12 788 kontrol.

Kdy se sem jezdí na prohlídku

Čas zahájení 25 850 prohlídek, které Ostravská 309, 74291 Velké Albrechtice zapsala za poslední 2 roky. Nejvíc jich začíná v středa kolem 8:00. Není to otevírací doba stanice, jen hodiny, kdy se sem skutečně jezdilo.

67891011121314151617
po
út
st
čt
pá
so

Co tu dělají

Pravidelná prohlídka
86,4 %
Opakovaná prohlídka
5,4 %
Evidenční kontrola
4,5 %
Před registrací
3,1 %
ostatní
0,5 %

Protokoly tu podepisuje 11 techniků. Opakovaná prohlídka, tedy návrat vozu po nálezu závady, tvoří 5,4 % zdejších protokolů.

Doba kontroly

Krátká
19 min
10 % nejrychlejších
Obvyklá
49 min
medián
Dlouhá
120 min
10 % nejdelších

Většina kontrol skončí do 120 min.

Nejčastější závady

Rozdělené podle závažnosti dle směrnice 2014/45/EU. Sloupec „na 1 000“ ukazuje relativní výskyt na 1 000 prohlídek u této stanice.

A

Lehké závady

284 693 případů

kosmetické nebo bez vlivu na bezpečnost, vůz na STK projde

Tato stanice: 1343,6 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 1282,8 na 1 000

Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku
38 012
179.4 na 1 000
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav
33 678
158.9 na 1 000
Netěsnost převodky řízení.
Řízení
23 017
108.6 na 1 000
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení
20 141
95.1 na 1 000
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku
18 468
87.2 na 1 000
B

Závažné závady

31 736 případů

vůz je způsobilý jen na dobu 30 dnů a do té doby musí projít opravnou kontrolou

Tato stanice: 149,8 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 140,6 na 1 000

U rejdového čepu radiální vůle větší než provozní.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav
1 334
6.3 na 1 000
U rejdového čepu axiální vůle větší než provozní.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav
1 182
5.6 na 1 000
Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav
995
4.7 na 1 000
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla
917
4.3 na 1 000
Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení
889
4.2 na 1 000
C

Nebezpečné závady

586 případů

vozidlo je vyřazeno z provozu, nesmí jezdit, dokud není opraveno

Tato stanice: 2,8 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 10,2 na 1 000

Vozidlo nedosahuje předepsaného brzdného účinku pro provozní brždění.
Brzdové zařízení
77
0.4 na 1 000
Žádné z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou není funkční.
Brzdové zařízení
65
0.3 na 1 000
Nadměrný únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který bezprostředně poškozuje životní prostředí nebo bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí
64
0.3 na 1 000

Srovnání s celostátním průměrem

Tato stanice
93,6 %
Celostátně u stejných prohlídek
92,8 %

Způsobilost u 211 884 prohlídek zapsaných na této stanici. Druhé číslo je celostátní průměr pro stejné druhy prohlídek a stejné kategorie vozidel, aby šlo srovnávat stejné se stejným. Rozdíl je 0,8 % ve prospěch této stanice. Příčinu z dat neurčíme: může jít o stav vozidel, která sem jezdí, o zvyklosti regionu i o to, jak stanice hodnotí. Neříkáme, která z nich to je.

Přepočteno na: druh prohlídky a kategorie vozidla.

Jaké vozy zde projíždějí

5 nejčastějších značek podle počtu kontrol na této stanici.

Statistiky podle roku

RokCelkemZpůsobilost na STK
20081 69393,2 %
20099 39493,4 %
201010 11794,6 %
201111 14993,5 %
201212 06492,6 %
201312 16792,0 %
201412 89992,1 %
20157 92090,4 %
201610 49190,9 %
201711 06492,9 %
201811 83194,6 %
201912 04894,4 %
202012 05994,7 %
202113 27994,8 %
202213 91994,9 %
202313 20495,5 %
202413 68694,1 %
202513 10293,7 %
20269 79894,1 %

Kde stanici najdete

Ostravská 309
74291 Velké Albrechtice

Kdo stanici provozuje

STK Roman Kučera s.r.o.

dle registru Ministerstva dopravy

IČO
28594169
Sídlo
Ostrava
Telefon
558272444
E-mail
info@stkbilovec.cz
Technická kontrolaZkušební staniceMěření emisí

Kategorie vozidel zapsané v oprávnění: L, M1, N1, O1, O2, OT1, OT2, OT3, OT4, T.

Tentýž provozovatel je v registru veden u 2 stanic: Stanice č. 480424.

Jak staré vozy sem jezdí

Stáří vozidel při pravidelné prohlídce, vedle stejného rozdělení v kraji Moravskoslezský kraj. Srovnáváme s krajem, a ne s celou republikou, protože stáří vozového parku je regionální.

4 až 7 let
16,9 % / 21,0 %
8 až 11 let
23,0 % / 23,1 %
12 až 15 let
26,4 % / 24,8 %
16 až 19 let
20,3 % / 18,8 %
20 až 23 let
13,4 % / 12,3 %

Silnější pruh je tato stanice, slabší kraj.

Vracejí se sem řidiči

Z 70 043 vozů, které sem přijely poprvé natolik dávno, že jim mezitím měla vyjít další prohlídka, se jich sem vrátilo 36 734, tedy 52,4 %. Vozy, které sem přijely teprve nedávno, do výpočtu nepatří, jinak by číslo měřilo spíš stáří stanice než návraty.

Co tu zapisují častěji než jinde

ZávadaTato staniceCelostátně
Netěsnost převodky řízení.kód 2.1.1.5.1108,6 / 1 00013,4 / 1 000
U rejdového čepu axiální vůle větší než provozní.kód 5.1.2.3.15,6 / 1 0001,1 / 1 000
Netěsnost nápravy.kód 5.1.1.5.1158,9 / 1 00041 / 1 000
Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky.kód 5.2.3.6.14,7 / 1 0001,7 / 1 000
U rejdového čepu radiální vůle větší než provozní.kód 5.1.2.2.16,3 / 1 0002,5 / 1 000
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.kód 4.1.1.2.195,1 / 1 00063,1 / 1 000

Počet záznamů na tisíc prohlídek, vedle celostátního čísla pro tutéž závadu. Čím je rozdíl způsobený, z dat nepoznáme - může být ve vozech, které sem jezdí, i v tom, čeho si tady technici všímají.

Další stanice v okrese Nový Jičín

Než pojedete na STK

Pokud jste auto právě koupili a chcete znát jeho historii STK, zkontrolujte VIN na Proklepni.