ESTEKO s.r.o., Masarykova 1663
Masarykova 1663, 69826 Veselí nad Moravou
Způsobilé na 30 dnů 6,7 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 8,2 % bez plné způsobilosti, z 156 887 prohlídek)
Způsobilost na STK 91,8 % · celostátní průměr 92,8 % · medián doby 31 min · celostátní průměr 48 min
Ve kterých měsících se sem jezdí nejméně
Měsíční objem prohlídek za celou historii evidence. Méně prohlídek obvykle znamená kratší čekání, délku fronty ale neměříme.
Tato stránka shrnuje veřejně dostupná data o stanici technické kontroly ve Veselí nad Moravou. Celkem je v ní 156 887 kontrol; plnou způsobilost má 91,8 % prohlídek.
Kdy se sem jezdí na prohlídku
Čas zahájení 16 876 prohlídek, které Masarykova 1663, 69826 Veselí nad Moravou zapsala za poslední 2 roky. Nejvíc jich začíná v úterý kolem 7:00. Není to otevírací doba stanice, jen hodiny, kdy se sem skutečně jezdilo.
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| po | |||||||||||
| út | |||||||||||
| st | |||||||||||
| čt | |||||||||||
| pá |
Co tu dělají
Protokoly tu podepisuje 9 techniků. Opakovaná prohlídka, tedy návrat vozu po nálezu závady, tvoří 5,3 % zdejších protokolů.
Doba kontroly
Většina kontrol skončí do 51 min.
Nejčastější závady
Rozdělené podle závažnosti dle směrnice 2014/45/EU. Sloupec „na 1 000“ ukazuje relativní výskyt na 1 000 prohlídek u této stanice.
Lehké závady
142 447 případůkosmetické nebo bez vlivu na bezpečnost, vůz na STK projde
Tato stanice: 908,0 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 1282,8 na 1 000
Závažné závady
22 412 případůvůz je způsobilý jen na dobu 30 dnů a do té doby musí projít opravnou kontrolou
Tato stanice: 142,9 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 140,6 na 1 000
Nebezpečné závady
1 779 případůvozidlo je vyřazeno z provozu, nesmí jezdit, dokud není opraveno
Tato stanice: 11,3 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 10,2 na 1 000
Srovnání s celostátním průměrem
Způsobilost u 156 887 prohlídek zapsaných na této stanici. Druhé číslo je celostátní průměr pro stejné druhy prohlídek a stejné kategorie vozidel, aby šlo srovnávat stejné se stejným. Rozdíl je 1,0 % v neprospěch této stanice. Příčinu z dat neurčíme: může jít o stav vozidel, která sem jezdí, o zvyklosti regionu i o to, jak stanice hodnotí. Neříkáme, která z nich to je.
Přepočteno na: druh prohlídky a kategorie vozidla.
Jaké vozy zde projíždějí
5 nejčastějších značek podle počtu kontrol na této stanici.
Statistiky podle roku
| Rok | Celkem | Způsobilost na STK |
|---|---|---|
| 2008 | 1 443 | 92,9 % |
| 2009 | 7 777 | 91,7 % |
| 2010 | 8 679 | 90,6 % |
| 2011 | 8 732 | 90,6 % |
| 2012 | 8 804 | 90,3 % |
| 2013 | 9 035 | 90,0 % |
| 2014 | 9 252 | 91,2 % |
| 2015 | 9 480 | 90,3 % |
| 2016 | 8 770 | 90,5 % |
| 2017 | 8 449 | 91,3 % |
| 2018 | 9 143 | 91,9 % |
| 2019 | 9 182 | 91,7 % |
| 2020 | 8 991 | 93,0 % |
| 2021 | 8 678 | 93,1 % |
| 2022 | 8 592 | 92,6 % |
| 2023 | 8 425 | 93,4 % |
| 2024 | 8 548 | 93,3 % |
| 2025 | 8 513 | 93,9 % |
| 2026 | 6 394 | 93,6 % |
Kde stanici najdete
Kdo stanici provozuje
ESTEKO s.r.o.
dle registru Ministerstva dopravy
- IČO
- 63485281
- Sídlo
- Hodonín
- Telefon
- 518 324 460
- stkveseli@esteko.cz
Kategorie vozidel zapsané v oprávnění: L, M1, N1, O1, O2.
Tentýž provozovatel je v registru veden u 4 stanic: Měšťanská 4339/146A, 69501 Hodonín, tř. Masarykova 1663, 69801 Veselí nad Moravou, Měšťanská 4339/146A, 69501 Hodonín.
Jak staré vozy sem jezdí
Stáří vozidel při pravidelné prohlídce, vedle stejného rozdělení v kraji Jihomoravský kraj. Srovnáváme s krajem, a ne s celou republikou, protože stáří vozového parku je regionální.
Silnější pruh je tato stanice, slabší kraj.
Vracejí se sem řidiči
Z 42 390 vozů, které sem přijely poprvé natolik dávno, že jim mezitím měla vyjít další prohlídka, se jich sem vrátilo 27 142, tedy 64,0 %. Vozy, které sem přijely teprve nedávno, do výpočtu nepatří, jinak by číslo měřilo spíš stáří stanice než návraty.
Co tu zapisují častěji než jinde
| Závada | Tato stanice | Celostátně |
|---|---|---|
| Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.kód 6.1.2.2.1 | 75,5 / 1 000 | 37,7 / 1 000 |
| Na vozidle nesvítí žádná brzdová svítilna.kód 4.3.1.1.3 | 1,5 / 1 000 | 0,8 / 1 000 |
| U rejdového čepu radiální vůle větší než provozní.kód 5.1.2.2.1 | 4,3 / 1 000 | 2,5 / 1 000 |
| Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.kód 6.2.1.1.2 | 4,8 / 1 000 | 3 / 1 000 |
| Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku.kód 1.4.2.1.1 | 8,5 / 1 000 | 5,6 / 1 000 |
| U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.kód 4.7.1.2.1 | 70,1 / 1 000 | 52,6 / 1 000 |
Počet záznamů na tisíc prohlídek, vedle celostátního čísla pro tutéž závadu. Čím je rozdíl způsobený, z dat nepoznáme - může být ve vozech, které sem jezdí, i v tom, čeho si tady technici všímají.