Š P Á R A, s.r.o., Maršála Koněva 660/44
Maršála Koněva 660/44, 28802 Nymburk
Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 1,7 % (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti, z 226 387 prohlídek)
Způsobilost na STK 93,5 % · celostátní průměr 92,8 % · medián doby 37 min · celostátní průměr 48 min
Ve kterých měsících se sem jezdí nejméně
Měsíční objem prohlídek za celou historii evidence. Méně prohlídek obvykle znamená kratší čekání, délku fronty ale neměříme.
Souhrn dat pro tuto stanici: 226 387 kontrol za celou historii evidence, plná způsobilost 93,5 %. V posledních dvanácti měsících přibylo 12 119 kontrol.
Kdy se sem jezdí na prohlídku
Čas zahájení 24 989 prohlídek, které Maršála Koněva 660/44, 28802 Nymburk zapsala za poslední 2 roky. Nejvíc jich začíná v středa kolem 7:00. Není to otevírací doba stanice, jen hodiny, kdy se sem skutečně jezdilo.
| 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| po | |||||||||||||
| út | |||||||||||||
| st | |||||||||||||
| čt | |||||||||||||
| pá |
Co tu dělají
Protokoly tu podepisují 3 technici. Opakovaná prohlídka, tedy návrat vozu po nálezu závady, tvoří 5,6 % zdejších protokolů.
Doba kontroly
Většina kontrol skončí do 101 min.
Nejčastější závady
Rozdělené podle závažnosti dle směrnice 2014/45/EU. Sloupec „na 1 000“ ukazuje relativní výskyt na 1 000 prohlídek u této stanice.
Lehké závady
207 879 případůkosmetické nebo bez vlivu na bezpečnost, vůz na STK projde
Tato stanice: 918,2 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 1282,8 na 1 000
Závažné závady
27 571 případůvůz je způsobilý jen na dobu 30 dnů a do té doby musí projít opravnou kontrolou
Tato stanice: 121,8 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 140,6 na 1 000
Nebezpečné závady
2 606 případůvozidlo je vyřazeno z provozu, nesmí jezdit, dokud není opraveno
Tato stanice: 11,5 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 10,2 na 1 000
Srovnání s celostátním průměrem
Způsobilost u 226 387 prohlídek zapsaných na této stanici. Druhé číslo je celostátní průměr pro stejné druhy prohlídek a stejné kategorie vozidel, aby šlo srovnávat stejné se stejným. Rozdíl je 0,4 % ve prospěch této stanice. Příčinu z dat neurčíme: může jít o stav vozidel, která sem jezdí, o zvyklosti regionu i o to, jak stanice hodnotí. Neříkáme, která z nich to je.
Přepočteno na: druh prohlídky a kategorie vozidla.
Jaké vozy zde projíždějí
5 nejčastějších značek podle počtu kontrol na této stanici.
Statistiky podle roku
| Rok | Celkem | Způsobilost na STK |
|---|---|---|
| 2008 | 4 165 | 92,6 % |
| 2009 | 12 555 | 92,4 % |
| 2010 | 12 643 | 92,4 % |
| 2011 | 11 325 | 92,2 % |
| 2012 | 11 220 | 92,5 % |
| 2013 | 11 555 | 91,6 % |
| 2014 | 11 007 | 92,8 % |
| 2015 | 13 219 | 94,2 % |
| 2016 | 11 050 | 92,6 % |
| 2017 | 11 662 | 93,0 % |
| 2018 | 12 223 | 93,3 % |
| 2019 | 13 072 | 93,7 % |
| 2020 | 13 085 | 94,2 % |
| 2021 | 13 615 | 94,2 % |
| 2022 | 14 959 | 94,9 % |
| 2023 | 13 386 | 95,9 % |
| 2024 | 13 603 | 94,8 % |
| 2025 | 12 812 | 93,8 % |
| 2026 | 9 231 | 93,7 % |
Kde stanici najdete
Kdo stanici provozuje
Š P Á R A, s.r.o.
dle registru Ministerstva dopravy
- IČO
- 25051164
- Sídlo
- Nymburk
- Telefon
- 325 513 653
- stk@spara.cz
Jak staré vozy sem jezdí
Stáří vozidel při pravidelné prohlídce, vedle stejného rozdělení v kraji Středočeský kraj. Srovnáváme s krajem, a ne s celou republikou, protože stáří vozového parku je regionální.
Silnější pruh je tato stanice, slabší kraj.
Vracejí se sem řidiči
Z 77 744 vozů, které sem přijely poprvé natolik dávno, že jim mezitím měla vyjít další prohlídka, se jich sem vrátilo 34 168, tedy 43,9 %. Vozy, které sem přijely teprve nedávno, do výpočtu nepatří, jinak by číslo měřilo spíš stáří stanice než návraty.
Co tu zapisují častěji než jinde
| Závada | Tato stanice | Celostátně |
|---|---|---|
| Netěsnost nápravy.kód 5.1.1.5.1 | 105,3 / 1 000 | 41 / 1 000 |
| Žádné z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou není funkční.kód 1.4.1.1.2 | 1,4 / 1 000 | 0,6 / 1 000 |
| Vozidlo nedosahuje předepsaného brzdného účinku pro provozní brždění.kód 1.2.2.1 | 1,9 / 1 000 | 0,9 / 1 000 |
| Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).kód 0.3.1.1 | 5,5 / 1 000 | 3,5 / 1 000 |
| Výškové seřízení sklonu rozhraní potkávacího světlometu neodpovídá požadavkům.kód 4.1.2.1.1 | 3,8 / 1 000 | 2,6 / 1 000 |
| Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).kód 0.3.1.2 | 5,4 / 1 000 | 3,9 / 1 000 |
Počet záznamů na tisíc prohlídek, vedle celostátního čísla pro tutéž závadu. Čím je rozdíl způsobený, z dat nepoznáme - může být ve vozech, které sem jezdí, i v tom, čeho si tady technici všímají.