Kód motoru

Motor HFV

Kompletní recenze motoru HFV: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 44 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
44 kW
Výkon (60 k)
~1 124 cm³
Objem
5,9 l/100 km
Ø spotřeba
136 g/km
Ø CO₂
157 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 107 kg· Produkce 2010-2013· Ø stáří provozovaných vozidel 14,8 roku (medián 15 let)· Pořadí popularity #2388· Pořadí spolehlivosti #626 z 2 382
Evidováno
506
V provozu
470
Způsobilost na STK
96,5 %
STK kontrol
3 109

Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti, z 3 109 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,4 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

HFV je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 506 vozidel s tímto kódem - u značek Citroën a Peugeot.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 124 cm³ a výkonu 44 kW (59 HP). Vyráběl se v letech 2010–2013.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let99,2 %120 kontrol
Stáří 4–7 let98,7 %742 kontrol
Stáří 8–12 let97,4 %2 169 kontrol
Stáří 13+ let95,0 %1 192 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km97,8 %2 637 kontrol
100 000–200 000 km95,9 %1 479 kontrol
200 000–300 000 km90,1 %101 kontrol
Nad 300 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 3 109 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 96,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení70× (29,7 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav61× (25,8 %)
Brzdové zařízení30× (12,7 %)
Obtěžování okolí26× (11,0 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku22× (9,3 %)

Na co se u tohoto motoru zaměřit

Závady, které technici u motoru HFV zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,32×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

6,8 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P059840×P000811×P21077×P11106×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Vozidla s motorem HFV

Značka a modelPočet
Citroën C3177
Citroën C3121
Citroën C3 1.1i 6023
Peugeot 206+ Trendy 1.1 5t10
Citroën C3 1.1i 605
Peugeot 2065
Citroën C3 1.1i2
Peugeot 206+trendy 1.1 5t2
Citroën Saxo1
Peugeot 206+ Junior 1.1 5t1
Peugeot 206+ Trendy 1.1 3t1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru HFV podle modelu.

Značka a modelSTK
Citroën C396,0 %
Citroen C397,6 %
Peugeot 206+96,2 %
Citroën C3 1.1i 6095,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód HFV nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Citroën C3 (2005–2012): 177 kusů
  • Citroën C3 (2009–2017): 121 kusů
  • Citroën C3 1.1i 60 (2011–2012): 23 kusů
  • Peugeot 206+ Trendy 1.1 5t (2011): 10 kusů
  • Citroën C3 1.1i 60: 5 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 213 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2011 (87 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 293 vozidel s tímto motorem.

2011
1997 (1)2017 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj82 vozidel
Jihočeský kraj52 vozidel
Moravskoslezský kraj51 vozidel
Královéhradecký kraj48 vozidel
Plzeňský kraj43 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem HFV podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod45 656 km
  • medián79 212 km
  • čtvrtina prohlídek nad118 672 km

Z 4 313 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20105639,3 %
20118743,7 %
20125820,7 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem HFV

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.