Kód motoru

Motor CDL

Kompletní recenze motoru CDL: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 195 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
195 kW
Výkon (265 k)
~1 984 cm³
Objem
8,1 l/100 km
Ø spotřeba
191 g/km
Ø CO₂
247 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 470 kg· Produkce 2008-2014· Ø stáří provozovaných vozidel 15,3 roku (medián 15 let)· Pořadí popularity #2267· Pořadí spolehlivosti #643 z 2 382
Evidováno
563
V provozu
442
Způsobilost na STK
96,4 %
STK kontrol
2 694

Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 2 694 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,6 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

CDL je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 563 vozidel s tímto kódem - napříč 3 značkami (Audi, Seat, Volkswagen).

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 984 cm³ a výkonu 195 kW (265 HP). Vyráběl se v letech 2008–2014.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let98,4 %128 kontrol
Stáří 4–7 let97,7 %482 kontrol
Stáří 8–12 let96,8 %1 387 kontrol
Stáří 13+ let96,0 %1 337 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km98,0 %835 kontrol
100 000–200 000 km96,4 %1 761 kontrol
200 000–300 000 km95,9 %714 kontrol
Nad 300 000 km21 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 694 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 96,4 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav38× (22,4 %)
Identifikace vozidla32× (18,8 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku30× (17,6 %)
Obtěžování okolí24× (14,1 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení22× (12,9 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,9 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor CDL

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
18×
B
Zjevný zásah do výfukového systému, který není v souladu s požadavky (např. ovlivňující funkci nebo bezpečnost).
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.4.1
5×
B
Některá část výfukového systému je poškozena, změněna nebo chybí a tato závada má vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.3
4×
B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
4×
B
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
4×

Vozidla s motorem CDL

Značka a modelPočet
Volkswagen Golf162
Volkswagen Scirocco99
SEAT Leon70
Audi Tts60
Audi S354
Volkswagen Polo32
Audi S3 Sportback19
Audi S3 Sportback17
Audi Tt11
Audi Audi S36
Audi Tts Coupé5
Volkswagen Golf R4
Audi Audi Tts3
SEAT Leon Cupra R3
Audi A1 quattro2

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru CDL podle modelu.

Značka a modelSTK
Volkswagen Golf95,2 %
Volkswagen Scirocco97,9 %
Seat Leon96,1 %
Audi Tts98,9 %
Audi S394,2 %
Audi S3 Sportback96,2 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód CDL nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Volkswagen Golf (2010–2021): 162 kusů
  • Volkswagen Scirocco (2010–2016): 99 kusů
  • Seat Leon (2009–2012): 70 kusů
  • Audi Tts (2008–2011): 60 kusů
  • Audi S3 (2008–2011): 54 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 249 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2010 (66 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 314 vozidel s tímto motorem.

2010
2008 (36)2021 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha82 vozidel
Středočeský kraj67 vozidel
Jihomoravský kraj65 vozidel
Moravskoslezský kraj44 vozidel
Jihočeský kraj38 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem CDL podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod105 198 km
  • medián155 486 km
  • čtvrtina prohlídek nad195 501 km

Z 2 715 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20083669,4 %
20093562,9 %
20106663,6 %
20116267,7 %
20123781,1 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem CDL

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.