Kód motoru

Motor 1FS2U

Kompletní recenze motoru 1FS2U: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 55 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
55 kW
Výkon (75 k)
~1 361 cm³
Objem
7,2 l/100 km
Ø spotřeba
171 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 902 kg· Produkce 1990-1993· Ø stáří provozovaných vozidel 35 let (medián 35 let)· Pořadí popularity #1471· Pořadí spolehlivosti #824 z 2 382
Evidováno
1 123
V provozu
106
Způsobilost na STK
95,6 %
STK kontrol
2 328

Způsobilé na 30 dnů 2,3 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti, z 2 328 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 28,9 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

1FS2U je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 1 123 vozidel s tímto kódem - u značek Citroën a Peugeot.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 361 cm³ a výkonu 55 kW (74 HP). Vyráběl se v letech 1990–1993.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let6 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let9 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let88,7 %275 kontrol
Stáří 13+ let89,1 %1 209 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km81 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km89,0 %1 210 kontrol
200 000–300 000 km90,0 %400 kontrol
Nad 300 000 km29 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 328 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,6 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení12× (29,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav10× (24,4 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení8× (19,5 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku6× (14,6 %)
Obtěžování okolí2× (4,9 %)

Nejčastější závady STK pro motor 1FS2U

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
3×
B
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.2
2×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
2×

Vozidla s motorem 1FS2U

Značka a modelPočet
Peugeot 3091 062
Citroën Ax29
Citroën Bx 1410
Peugeot 2054
Peugeot 309 1.4 Gr2
Peugeot 309 Gr2
Peugeot 205 1.4 Gr1
Peugeot 309 1.4 Xr1
Peugeot 309 Graffic1
Peugeot 309 Grafic1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 1FS2U podle modelu.

Značka a modelSTK
Peugeot 30995,7 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 1FS2U nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Peugeot 309 (1990–1997): 1 062 kusů
  • Citroën AX (1990–1993): 29 kusů
  • Citroën BX 14 (1990–1992): 10 kusů
  • Peugeot 205 (1990): 4 kusy
  • Peugeot 309 1.4 GR (1990–1992): 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 1 123 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1991 (547 vozidel).

1991
1990 (289)1997 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj121 vozidel
Ústecký kraj73 vozidel
Kraj Vysočina69 vozidel
Plzeňský kraj59 vozidel
Jihočeský kraj50 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 1FS2U podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod138 155 km
  • medián169 796 km
  • čtvrtina prohlídek nad192 585 km

Z 346 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199028958,5 %
199154754,8 %
199222856,1 %
19935152,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 1FS2U

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.