Kód motoru

Motor 161A

Kompletní recenze motoru 161A: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 44 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
44 kW
Výkon (60 k)
~1 757 cm³
Objem
6,2 l/100 km
Ø spotřeba
149 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní Automobil Skříňový N1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 952 kg· Produkce 1990-1998· Ø stáří provozovaných vozidel 36,3 roku (medián 38 let)· Pořadí popularity #2504
Evidováno
464
V provozu
70
Způsobilost na STK
91,4 %
STK kontrol
4 263

Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti, z 4 263 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 21,3 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

161A je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 464 vozidel s tímto kódem - u značek Citroën a Peugeot.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 757 cm³ a výkonu 44 kW (59 HP). Vyráběl se v letech 1990–1998.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let16 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let25 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let85,8 %379 kontrol
Stáří 13+ let87,9 %3 092 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km86,0 %171 kontrol
100 000–200 000 km87,6 %1 240 kontrol
200 000–300 000 km87,3 %1 844 kontrol
Nad 300 000 km89,8 %547 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 4 263 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 91,4 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení79× (23,2 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav62× (18,2 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení58× (17,1 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku40× (11,8 %)
Identifikace vozidla37× (10,9 %)

Nejčastější závady STK pro motor 161A

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
12×
B
Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8
9×
B
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
8×

Vozidla s motorem 161A

Značka a modelPočet
Citroën C294
Peugeot 205105
Citroën C 15 D11
Citroën C 15 D6
Peugeot 205 Grd5
Peugeot 3064
Citroën Bx3
Citroën C15 D3
Peugeot 205 1.8 Grd3
Citroën C15 D2
Citroën C 152
Peugeot 205 Gld2
Citroën Bx 171
Citroën C 151
Citroën Canter 6c15d1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 161A podle modelu.

Značka a modelSTK
Peugeot 20592,0 %
Citroen C95,3 %
Peugeot 205 Grd87,8 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 161A nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Citroën C (1990–2000): 294 kusů
  • Peugeot 205 (1990–2005): 105 kusů
  • Citroën C 15 D (1995–1998): 11 kusů
  • Citroën C 15 D (1995–1997): 6 kusů
  • Peugeot 205 Grd (1990–1995): 5 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 422 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1996 (114 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 42 vozidel s tímto motorem.

1996
1990 (44)2005 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Plzeňský kraj133 vozidel
Středočeský kraj109 vozidel
Kraj Vysočina90 vozidel
Jihočeský kraj78 vozidel
Královéhradecký kraj68 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 161A podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod178 400 km
  • medián221 799 km
  • čtvrtina prohlídek nad269 034 km

Z 19 742 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19904468,2 %
19913262,5 %
19922842,9 %
19932969,0 %
19945240,4 %
19955032,0 %
199611414,0 %
1997527,7 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 161A

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.