Volvo 440 1996

Evidováno
69
Způsobilost na STK
91,6 %
Ø nájezd (medián)
181 021 km
Dovezeno (60 ks)
87 %

Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 2,6 % (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti, z 194 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 20,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1996 eviduje registr Volva 440 69 vozů. V provozu jich zůstává 8 vozů (11,6 %); ze zahraničí dovezeno 60 vozů (87,0 %).

Ročník 199691,6 %
Model celkem92,2 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín 66 kW (33,3 %), 1.9 Nafta 66 kW (29,0 %), 2.0 Benzín 80 kW (11,6 %).

Barevně převládá červená-základní (14,5 %), druhá nejčastější je bílá (14,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 194 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 91,6 %. Model jako celek dosahuje 92,2 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,1 % a „Nezpůsobilé“ 2,6 % ze všech prohlídek (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 181 021 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 143 761 až 213 007 km. To odpovídá asi 6 034 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (37,8 %), pak následují Středočeský kraj a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (87,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku13649,3 %
Brzdové zařízení8932,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5118,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
48×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
30×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
24×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
24×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
16×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
14×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
14×
8
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
13×

Z registru vozidel

Složení Volva 440 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo5,0 % · 3 vozidla
  • Nizozemsko1,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena93,3 % · 56 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj17,5 % · 34 prohlídek
  • Středočeský kraj17,0 % · 33 prohlídek
  • Jihočeský kraj11,9 % · 23 prohlídek
  • ostatní53,6 % · 104 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá14,5 % · 10 vozidel
  • Červená základní14,5 % · 10 vozidel
  • Červená metalíza13,0 % · 9 vozidel
  • Modrá metalíza11,6 % · 8 vozidel
  • Zelená metalíza8,7 % · 6 vozidel
  • ostatní37,7 % · 26 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
68,5 %
evidováno u 50 vozů
Airbag
28,8 %
evidováno u 21 vozů
Tažné zařízení
27,4 %
evidováno u 20 vozů
Katalyzátor
21,9 %
evidováno u 16 vozů
Klimatizace
12,3 %
evidováno u 9 vozů
Pohon na plyn
5,5 %
evidováno u 4 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Jiné ročníky Volva 440

Proklepněte konkrétní Volvo 440 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.