Volvo 440 1993
Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 2,1 % (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti, z 146 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 28,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 1993 Volva 440 má v českých registrech 64 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu zůstává 8 vozů (12,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 37 vozů (57,8 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín (45,3 %), 2.0 Benzín (23,4 %), 1.8 Benzín 66 kW (9,4 %).
Barevně převládá červená-základní (20,3 %), druhá nejčastější je šedá-metal (18,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 146 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 90,5 %. Model jako celek dosahuje 92,2 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,7 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 90,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 2,0 % ze všech prohlídek (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 4,4 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1992 (94,8 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 177 828 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 132 570 až 204 723 km. To odpovídá asi 5 389 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Jihočeském kraji (36,4 %), pak následují Královéhradecký kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (57,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 116 | 61,1 % |
| Brzdové zařízení | 74 | 38,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Volva 440 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo5,4 % · 2 vozidla
- Rakousko2,7 % · 1 vozidlo
- země neurčena91,9 % · 34 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihočeský kraj11,0 % · 16 prohlídek
- Jihomoravský kraj9,6 % · 14 prohlídek
- Královéhradecký kraj9,6 % · 14 prohlídek
- ostatní69,9 % · 102 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní20,3 % · 13 vozidel
- Šedá metalíza18,8 % · 12 vozidel
- Bílá15,6 % · 10 vozidel
- Zelená metalíza12,5 % · 8 vozidel
- Modrá metalíza7,8 % · 5 vozidel
- ostatní25,0 % · 16 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 1,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1993 je mezi ročníky 440 podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,7 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Volvo 440 1993
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.