Volvo 440 1992

Evidováno
77
Způsobilost na STK
94,9 %
Ø nájezd (medián)
200 050 km
Dovezeno (47 ks)
61 %

Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti, z 148 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 34,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1992 eviduje registr Volva 440 77 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 10 vozů (13,0 %); ze zahraničí dovezeno 47 vozů (61,0 %).

Ročník 199294,8 %
Model celkem92,2 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín (42,9 %), 1.7 Benzín (29,9 %), 1.7 Nafta (9,1 %).

Barevně převládá červená-základní (22,1 %), druhá nejčastější je bílá (22,1 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 148 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 94,8 %. Model jako celek dosahuje 92,2 %, tento ročník je tedy o 2,7 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 94,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,5 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1991 (93,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 200 050 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 160 705 až 238 502 km. To odpovídá asi 5 884 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,2 %), pak následují Jihočeský kraj a Plzeňský kraj.

Vysoký podíl dovozů (61,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
22×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
13×
3
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
12×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
12×
5
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
7×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
7×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
6×
8
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
6×

Z registru vozidel

Složení Volva 440 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Rakousko2,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena97,9 % · 46 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj8,8 % · 13 prohlídek
  • Jihočeský kraj8,1 % · 12 prohlídek
  • Plzeňský kraj6,1 % · 9 prohlídek
  • ostatní77,0 % · 114 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá22,1 % · 17 vozidel
  • Červená základní22,1 % · 17 vozidel
  • Šedá metalíza13,0 % · 10 vozidel
  • Modrá metalíza7,8 % · 6 vozidel
  • Zelená metalíza7,8 % · 6 vozidel
  • ostatní27,3 % · 21 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
55,0 %
evidováno u 44 vozů
Tažné zařízení
12,5 %
evidováno u 10 vozů
ABS
5,0 %
evidováno u 4 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1992 patří u 440 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,7 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Volva 440

Proklepněte konkrétní Volvo 440 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.