Volvo 440 1995

Evidováno
77
Způsobilost na STK
92,6 %
Ø nájezd (medián)
191 765 km
Dovezeno (65 ks)
84 %

Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 221 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 27,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Volvo 440 ročníku 1995 eviduje registr 77 vozů. Aktivně jezdí 13 vozů (16,9 %), dovoz tvoří 84,4 % ročníku (65 vozů).

Ročník 199592,5 %
Model celkem92,2 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta 66 kW (23,4 %), 1.8 Benzín 66 kW (20,8 %), 1.8 Benzín (18,2 %).

Barevně převládá červená-základní (16,9 %), druhá nejčastější je šedá-metal (15,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 221 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1995 mělo plnou způsobilost 92,5 %. Model jako celek dosahuje 92,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 92,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,1 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 191 764 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 146 953 až 233 317 km. To odpovídá asi 6 186 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (53,3 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (84,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku16161,9 %
Brzdové zařízení9938,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
53×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
39×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
34×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
23×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
20×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
18×
7
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
15×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
15×

Z registru vozidel

Složení Volva 440 1995 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo7,7 % · 5 vozidel
  • Nizozemsko3,1 % · 2 vozidla
  • Německo (NDR)1,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena87,7 % · 57 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj21,7 % · 48 prohlídek
  • Hlavní město Praha11,8 % · 26 prohlídek
  • Jihomoravský kraj7,2 % · 16 prohlídek
  • ostatní59,3 % · 131 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní16,9 % · 13 vozidel
  • Šedá metalíza15,6 % · 12 vozidel
  • Červená metalíza13,0 % · 10 vozidel
  • Modrá metalíza13,0 % · 10 vozidel
  • Bílá10,4 % · 8 vozidel
  • ostatní31,2 % · 24 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
58,8 %
evidováno u 50 vozů
Airbag
31,8 %
evidováno u 27 vozů
Katalyzátor
29,4 %
evidováno u 25 vozů
Tažné zařízení
23,5 %
evidováno u 20 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Volva 440

Proklepněte konkrétní Volvo 440 1995

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.