Volvo 440 1994
Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti, z 244 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 24,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 1994 Volva 440 má v českých registrech 71 vozů. V provozu zůstává 11 vozů (15,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 44 vozů (62,0 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín (38,0 %), 1.9 Nafta 66 kW (14,1 %), 1.9 Nafta (14,1 %).
Barevně převládá červená-základní (23,9 %), druhá nejčastější je červená-metal (14,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 244 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 93,5 %. Model jako celek dosahuje 92,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,3 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 3,0 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1993 (90,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 201 996 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 176 467 až 241 210 km. To odpovídá asi 6 312 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (43,2 %), pak následují Královéhradecký kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (62,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 139 | 37,2 % |
| Brzdové zařízení | 105 | 28,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 76 | 20,3 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 54 | 14,4 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Volva 440 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo6,8 % · 3 vozidla
- Rakousko6,8 % · 3 vozidla
- země neurčena86,4 % · 38 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha14,3 % · 35 prohlídek
- Královéhradecký kraj9,8 % · 24 prohlídek
- Středočeský kraj9,0 % · 22 prohlídek
- ostatní66,8 % · 163 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní23,9 % · 17 vozidel
- Červená metalíza14,1 % · 10 vozidel
- Bílá11,3 % · 8 vozidel
- Modrá metalíza11,3 % · 8 vozidel
- Zelená metalíza8,5 % · 6 vozidel
- ostatní31,0 % · 22 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 2,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Volvo 440 1994
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.