Volkswagen Fox 2008

Evidováno
95
Způsobilost na STK
93,9 %
Ø nájezd (medián)
134 846 km
Dovezeno (59 ks)
62 %

Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti, z 743 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 36 725 Kčmedián 39 950 Kčdo 48 250 Kč

V roce 2008 eviduje registr Volkswagenu Foxu 95 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 81 vozů (85,3 %); ze zahraničí dovezeno 59 vozů (62,1 %).

Ročník 200893,8 %
Model celkem94,0 %
Značka celkem94,2 %

Jak ročník stárne

Volkswagenu Foxu 2008 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 14 let a 18 let klesla plná způsobilost o 6,1 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
14 let96,8 % -
16 let85,4 % -
18 let90,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 40 kW (84,2 %), 1.4 Nafta 51 kW (11,6 %), 1.4 Benzín 55 kW (4,2 %).

Barevně převládá černá (18,9 %), druhá nejčastější je bílá (15,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 743 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 93,8 %. Model jako celek dosahuje 94,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 134 846 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 106 387 až 167 564 km. To odpovídá asi 7 491 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (38,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (62,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení42728,3 %
Podvozek a části připevněné k podvozku40827,0 %
Brzdové zařízení23315,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1409,3 %
Výhledy1127,4 %
Řízení1036,8 %
Obtěžování okolí865,7 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
198×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
144×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
110×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
86×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
72×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
54×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
47×
8
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
46×

Motorizace ročníku 2008

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 40 kW8093,2 %40 000 Kč

Cenový odhad

36 725
od Kč
39 950
medián Kč
48 250
do Kč

Při nájezdu kolem 151 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km66 000 Kč
100 000 km46 000 Kč
150 000 km40 000 Kč
200 000 km32 000 Kč
250 000 km29 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volkswagen Foxu ročníku 2008 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 39 950 Kč (při mediánovém nájezdu 150 584 km). Běžné rozpětí je od 36 725 do 48 250 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 49 878 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 29 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 66 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 29 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Foxu 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo74,6 % · 44 vozidel
  • Rakousko13,6 % · 8 vozidel
  • Francie1,7 % · 1 vozidlo
  • Itálie1,7 % · 1 vozidlo
  • Německo (NDR)1,7 % · 1 vozidlo
  • ostatní země5,1 % · 3 vozidla
  • země neurčena1,7 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj16,8 % · 125 prohlídek
  • Středočeský kraj16,2 % · 120 prohlídek
  • Jihočeský kraj11,2 % · 83 prohlídek
  • ostatní55,9 % · 415 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá18,9 % · 18 vozidel
  • Bílá15,8 % · 15 vozidel
  • Šedá10,5 % · 10 vozidel
  • Žlutá9,5 % · 9 vozidel
  • Modrá tmavá7,4 % · 7 vozidel
  • ostatní37,9 % · 36 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
22,8 %
evidováno u 56 vozů
Tažné zařízení
5,3 %
evidováno u 13 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 47,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 100,0 %

Jiné ročníky Volkswagenu Foxu

Proklepněte konkrétní Volkswagen Fox 2008

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.