Toyota Starlet 1998
Způsobilé na 30 dnů 6,7 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 8,0 % bez plné způsobilosti, z 976 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1998 eviduje registr Toyoty Starletu 124 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 40 vozů (32,3 %); ze zahraničí dovezeno 116 vozů (93,5 %).
Jak ročník stárne
Toyoty Starletu 1998 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 12 let | 90,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 55 kW (62,1 %), 1.3 Benzín (37,9 %).
Barevně převládá červená-základní (16,9 %), druhá nejčastější je zelená-metal (16,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 976 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1998 mělo plnou způsobilost 91,3 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,7 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 91,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 8,0 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,7 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1997 (93,9 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 151 673 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 115 905 až 190 638 km. To odpovídá asi 5 417 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (48,6 %), pak následují Jihočeský kraj a Plzeňský kraj.
Vysoký podíl dovozů (93,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 989 | 42,4 % |
| Brzdové zařízení | 544 | 23,3 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 346 | 14,8 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 220 | 9,4 % |
| Výhledy | 116 | 5,0 % |
| Řízení | 115 | 4,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1998
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.3 Benzín 55 kW | 77 | 90,7 % | – |
Z registru vozidel
Složení Toyoty Starletu 1998 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo8,6 % · 10 vozidel
- Nizozemsko0,9 % · 1 vozidlo
- Rakousko0,9 % · 1 vozidlo
- Švýcarsko0,9 % · 1 vozidlo
- země neurčena88,8 % · 103 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj20,1 % · 196 prohlídek
- Jihočeský kraj12,0 % · 117 prohlídek
- Plzeňský kraj9,2 % · 90 prohlídek
- ostatní58,7 % · 573 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní16,9 % · 21 vozidel
- Zelená metalíza16,9 % · 21 vozidel
- Modrá metalíza16,1 % · 20 vozidel
- Červená metalíza6,5 % · 8 vozidel
- Zelená světlá4,0 % · 5 vozidel
- ostatní39,5 % · 49 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 13,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1998 je mezi ročníky Starletu podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,7 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Toyotu Starlet 1998
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.