Toyota Starlet 1990

Evidováno
164
Způsobilost na STK
94,6 %
Ø nájezd (medián)
182 253 km
Dovezeno (89 ks)
54 %

Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti, z 435 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 23,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Toyota Starlet ročníku 1990 má v ČR 164 vozů. V provozu jich zůstává 10 vozů (6,1 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 54,3 % (89 vozů).

Ročník 199094,6 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín (81,1 %), 1.3 Benzín 55 kW (11,0 %), 1.5 Nafta (6,1 %).

Nejčastější barva je červená-základní (40,9 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 435 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1990 mělo plnou způsobilost 94,6 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 182 253 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 133 806 až 225 080 km. To odpovídá asi 5 063 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (39,2 %), pak následují Královéhradecký kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (54,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku19063,8 %
Brzdové zařízení10836,2 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
71×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
46×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
38×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
25×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
24×
6
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
18×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
16×
8
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
14×

Z registru vozidel

Složení Toyoty Starletu 1990 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Rakousko1,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena98,9 % · 88 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj7,1 % · 31 prohlídek
  • Královéhradecký kraj5,7 % · 25 prohlídek
  • Hlavní město Praha5,3 % · 23 prohlídek
  • ostatní81,8 % · 356 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní40,9 % · 67 vozidel
  • Bílá21,3 % · 35 vozidel
  • Šedá metalíza11,6 % · 19 vozidel
  • Červená metalíza9,1 % · 15 vozidel
  • Šedá základní4,3 % · 7 vozidel
  • ostatní12,8 % · 21 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
58,2 %
evidováno u 96 vozů
Tažné zařízení
17,0 %
evidováno u 28 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1990 patří u Starletu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Toyoty Starletu

Proklepněte konkrétní Toyotu Starlet 1990

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.