Škoda Forman 1991

Evidováno
121
Způsobilost na STK
92,9 %
Ø nájezd (medián)
131 269 km
Dovezeno (22 ks)
18 %

Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 1,8 % (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti, z 498 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 15,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Škodu Forman ročníku 1991 eviduje registr 121 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. Aktivně jezdí 19 vozů (15,7 %), dovoz tvoří 18,2 % ročníku (22 vozů).

Ročník 199192,9 %
Model celkem91,5 %
Značka celkem94,2 %

Jak ročník stárne

Škody Formanu 1991 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
18 let80,6 %90 000 až 160 000 km
20 let86,7 %90 000 až 160 000 km
22 let87,7 % -
24 let87,5 % -
26 let96,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 43 kW (56,2 %), 1.3 Benzín (19,8 %), 1.3 Benzín 40 kW (12,4 %).

Barevně převládá bílá (23,1 %), druhá nejčastější je červená-tmavá (19,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 498 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 92,9 %. Model jako celek dosahuje 91,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,3 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,2 % a „Nezpůsobilé“ 1,8 % ze všech prohlídek (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 131 269 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 94 428 až 166 328 km. To odpovídá asi 3 751 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,5 %), pak následují Jihomoravský kraj a Pardubický kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku2 23443,6 %
Brzdové zařízení1 17923,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav55810,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení55010,7 %
Řízení3727,3 %
Výhledy1743,4 %
Jiné vybavení551,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
772×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
513×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
382×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
226×
5
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
220×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
210×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
210×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
190×

Motorizace ročníku 1991

MotorPočetSTK~cena
1.3 Benzín 43 kW6892,6 %–

Z registru vozidel

Složení Škody Formanu 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo4,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena95,5 % · 21 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj42,5 % · 495 prohlídek
  • Jihomoravský kraj30,3 % · 353 prohlídek
  • Pardubický kraj27,1 % · 316 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá23,1 % · 28 vozidel
  • Červená tmavá19,0 % · 23 vozidel
  • Modrá základní9,9 % · 12 vozidel
  • Červená základní9,1 % · 11 vozidel
  • Modrá tmavá7,4 % · 9 vozidel
  • ostatní31,4 % · 38 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
56,5 %
evidováno u 65 vozů
Pohon na plyn
17,4 %
evidováno u 20 vozů
Katalyzátor
8,7 %
evidováno u 10 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Škody Formanu

Proklepněte konkrétní Škodu Forman 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.