Seat Terra 1991

Evidováno
178
Způsobilost na STK
95,7 %
Ø nájezd (medián)
72 275 km
Dovezeno (104 ks)
58 %

Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti, z 280 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 34,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Seat Terra ročníku 1991 má v ČR 178 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu jich zůstává 20 vozů (11,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 58,4 % (104 vozů).

Ročník 199195,7 %
Model celkem95,5 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Nafta (77,0 %), 1.3 Nafta (11,2 %), 0.9 Benzín (10,1 %).

Nejčastější barva je bílá (59,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 280 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 95,7 %. Model jako celek dosahuje 95,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 95,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1990 (93,6 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 10,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 72 275 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 50 906 až 88 888 km. To odpovídá asi 2 065 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (44,4 %), pak následují Liberecký kraj a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (58,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
19×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
16×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
14×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
9×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
9×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
9×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
8×
8
Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance.
Řízení · kód 2.4.1
6×

Z registru vozidel

Složení Seatu Terry 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo1,0 % · 1 vozidlo
  • země neurčena99,0 % · 103 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj5,7 % · 16 prohlídek
  • Liberecký kraj4,3 % · 12 prohlídek
  • Jihočeský kraj2,9 % · 8 prohlídek
  • ostatní87,1 % · 244 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá59,0 % · 105 vozidel
  • Červená základní20,2 % · 36 vozidel
  • Modrá základní7,9 % · 14 vozidel
  • Modrá tmavá3,9 % · 7 vozidel
  • Zelená pastel1,7 % · 3 vozidla
  • ostatní7,3 % · 13 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
31,5 %
evidováno u 56 vozů
Katalyzátor
11,2 %
evidováno u 20 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Seatu Terry

Proklepněte konkrétní Seat Terru 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.