Seat Arona 2022

Evidováno
132
Způsobilost na STK
98,8 %
Ø nájezd (medián)
23 913 km
Dovezeno (10 ks)
8 %

Způsobilé na 30 dnů 1,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,2 % bez plné způsobilosti, z 347 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 327 907 Kčmedián 359 900 Kčdo 417 358 Kč

Seat Arona ročníku 2022 má v ČR 132 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 127 vozů (96,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 7,6 % (10 vozů).

Ročník 202298,8 %
Model celkem98,1 %
Značka celkem93,9 %

Jak ročník stárne

Seatu Arony 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 81 kW (71,2 %), 1.0 Benzín 70 kW (19,7 %), 1.5 Benzín 110 kW (9,1 %).

Nejčastější barva je červená (35,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 347 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 98,8 %. Model jako celek dosahuje 98,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 98,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,1 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2021 (97,0 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 23 913 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 7 325 až 41 239 km. To odpovídá asi 5 978 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Olomouckém kraji (43,7 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (7,6 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Uchycení tabulky registrační značky je uvolněné, ale nehrozí bezprostředně její upadnutí nebo zhoršení podmínek její čitelnosti.
Identifikace vozidla · kód 0.1.2.1
5×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
3×
3
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
3×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
3×
5
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
2×
6
Airbag zjevně nefunguje (vystřelený) nebo kontrolka upozorňuje na nesprávnou funkci systému airbagu.
Jiné vybavení · kód 7.1.5.2
1×
7
Kolísání brzdné síly v průběhu každého úplného otočení kola na válcové zkušebně brzd přesahuje o více jak ± 10 % střední hodnoty brzdné síly odečtené z brzdové charakteristiky brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.2.1.5
1×
8
Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.6.1
1×

Motorizace ročníku 2022

MotorPočetSTK~cena
1.0 Benzín 81 kW9498,3 %363 066 Kč

Cenový odhad

327 907
od Kč
359 900
medián Kč
417 358
do Kč

Při nájezdu kolem 61 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km398 000 Kč
50 000 km373 000 Kč
75 000 km347 000 Kč
100 000 km335 000 Kč
125 000 km316 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Seat Arony ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 359 900 Kč (při mediánovém nájezdu 61 000 km). Běžné rozpětí je od 327 907 do 417 358 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 468 939 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 309 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 398 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 316 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Seatu Arony 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo40,0 % · 4 vozidla
  • Maďarsko20,0 % · 2 vozidla
  • Belgie10,0 % · 1 vozidlo
  • Slovensko10,0 % · 1 vozidlo
  • Turecká republika10,0 % · 1 vozidlo
  • země neurčena10,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Olomoucký kraj43,7 % · 201 prohlídek
  • Hlavní město Praha33,7 % · 155 prohlídek
  • Středočeský kraj22,6 % · 104 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená35,6 % · 47 vozidel
  • Bílá22,0 % · 29 vozidel
  • Šedá18,9 % · 25 vozidel
  • Modrá16,7 % · 22 vozidel
  • Zelená4,5 % · 6 vozidel
  • ostatní2,3 % · 3 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
5,1 %
evidováno u 101 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 51,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,9 %EURO 5 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 985 vozů Seatu Arony 2022 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
92,9 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
26,2 %
vyvezeno 73,8 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Seatu Arony

Proklepněte konkrétní Seat Aronu 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.