Seat Arona 2019
Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti, z 646 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 260 686 Kčmedián 308 422 Kčdo 331 677 Kč
V roce 2019 eviduje registr Seatu Arony 200 vozů. Mezi ročníky tohoto modelu je nejčastější. V provozu jich zůstává 191 vozů (95,5 %); ze zahraničí dovezeno 38 vozů (19,0 %).
Jak ročník stárne
Seatu Arony 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,1 % | 20 000 až 50 000 km |
| 6 let | 97,6 % | 30 000 až 80 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 85 kW (44,5 %), 1.5 Benzín 110 kW (31,0 %), 1.0 Benzín 70 kW (14,0 %).
Nejčastější barva je červená (36,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 646 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 98,0 %. Model jako celek dosahuje 98,1 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 98,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 35,0 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 42 790 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 24 199 až 69 781 km. To odpovídá asi 6 113 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (36,2 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Plzeňský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2019
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.0 Benzín 85 kW | 89 | 98,5 % | 329 900 Kč |
| 1.5 Benzín 110 kW | 62 | 97,2 % | 349 999 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 115 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 351 000 Kč |
| 100 000 km | 323 000 Kč |
| 150 000 km | 288 000 Kč |
| 200 000 km | 245 000 Kč |
| 250 000 km | 212 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Seat Arony ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 308 422 Kč (při mediánovém nájezdu 115 000 km). Běžné rozpětí je od 260 686 do 331 677 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 359 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 232 990 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 351 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 212 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Seatu Arony 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo50,0 % · 19 vozidel
- Belgie13,2 % · 5 vozidel
- Rakousko10,5 % · 4 vozidla
- Itálie7,9 % · 3 vozidla
- Francie5,3 % · 2 vozidla
- ostatní země7,9 % · 3 vozidla
- země neurčena5,3 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj30,7 % · 198 prohlídek
- Moravskoslezský kraj27,6 % · 178 prohlídek
- Plzeňský kraj26,5 % · 171 prohlídek
- ostatní15,3 % · 99 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená36,0 % · 72 vozidel
- Bílá23,0 % · 46 vozidel
- Šedá15,0 % · 30 vozidel
- Oranžová11,5 % · 23 vozidel
- Modrá9,5 % · 19 vozidel
- ostatní5,0 % · 10 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 27,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 374 vozů Seatu Arony 2019 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Seat Aronu 2019
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.