Peugeot M49 1999

Evidováno
71
Způsobilost na STK
90,2 %
Ø nájezd (medián)
210 365 km
Dovezeno (41 ks)
58 %

Způsobilé na 30 dnů 6,7 % · Nezpůsobilé 1,9 % (celkem 8,6 % bez plné způsobilosti, z 464 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 12,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Peugeot M49 ročníku 1999 má v ČR 71 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 16 vozů (22,5 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 57,7 % (41 vozů).

Ročník 199990,2 %
Model celkem90,7 %
Značka celkem93,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 55 kW (42,3 %), 1.8 Benzín 66 kW (39,4 %), 1.1 Benzín 44 kW (7,0 %).

Barevně převládá bílá (16,9 %), druhá nejčastější je modrá-metal (12,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 464 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1999 mělo plnou způsobilost 90,2 %. Model jako celek dosahuje 90,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 90,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,9 % ze všech prohlídek (celkem 8,6 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 4,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 210 365 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 167 309 až 258 299 km. To odpovídá asi 7 791 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (36,5 %), pak následují Pardubický kraj a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (57,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku19255,3 %
Brzdové zařízení9627,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení5917,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
74×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
46×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
33×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
27×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
25×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
23×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
19×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
17×

Z registru vozidel

Složení Peugeotu M49 1999 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo22,0 % · 9 vozidel
  • Dánsko12,2 % · 5 vozidel
  • Belgie4,9 % · 2 vozidla
  • Německo (NDR)4,9 % · 2 vozidla
  • země neurčena56,1 % · 23 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj6,7 % · 31 prohlídek
  • Jihočeský kraj5,8 % · 27 prohlídek
  • Pardubický kraj5,8 % · 27 prohlídek
  • ostatní81,7 % · 379 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá16,9 % · 12 vozidel
  • Modrá metalíza12,7 % · 9 vozidel
  • Červená metalíza11,3 % · 8 vozidel
  • Červená základní11,3 % · 8 vozidel
  • Zelená základní7,0 % · 5 vozidel
  • ostatní40,8 % · 29 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
51,2 %
evidováno u 41 vozů
Katalyzátor
26,2 %
evidováno u 21 vozů
Airbag
25,0 %
evidováno u 20 vozů
ABS
18,8 %
evidováno u 15 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 7,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Jiné ročníky Peugeotu M49

Proklepněte konkrétní Peugeot M49 1999

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.