Opel Antara 2008

2.0 Nafta 110 kW

Kód motoru: Z20S · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~2 000 cm³
Objem
7,9 l/100 km
Ø spotřeba
212 g/km
Ø CO₂
179 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 861 kg· rozvor 2 707 mm· délka 4 576 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
133
V provozu
102
Způsobilost na STK
93,6 %
STK kontrol
1 317

Způsobilé na 30 dnů 5,6 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti, z 1 317 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 78 000 Kčmedián 80 000 Kčdo 96 536 Kč

V nabídce Opelu Antary ročníku 2008 obsadila motorizace 2.0 Nafta 110 kW první pozici: 133 vozů (88,1 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem Z20S (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace93,6 %
Ročník celkem93,6 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km94,4 %
100-200 000 km92,3 %
200-300 000 km93,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 93,6 % (1 317 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2008 (ročník průměrně 93,6 %).

Plnou způsobilost mělo 93,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Nafta 110 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Prachovka na hnacím hřídeli kolaNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1A1,93×
Netěsnost převodky řízeníŘízení · kód 2.1.1.5.1A1,35×
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochuVýhledy · kód 3.4.2.1A1,33×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 351 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.114 let60
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.115 let135
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.116 let93

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,7 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 133 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

Z20S
86,5 %115 ks
Z20S1
13,5 %18 ks

Cenový odhad

78 000
od Kč
80 000
medián Kč
96 536
do Kč

Při nájezdu kolem 222 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km133 000 Kč
150 000 km108 000 Kč
200 000 km88 000 Kč
250 000 km72 000 Kč
300 000 km58 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 110 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 80 000 Kč (při typickém nájezdu 222 282 km). Běžné rozmezí je 78 000–96 536 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2008 (80 000 Kč).

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 133 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 58 000 Kč.

Jiné ročníky Opelu Antary

Proklepněte konkrétní Opel Antaru 2008 2.0 Nafta 110 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.