Nissan Murano 2006

3.5 Benzín 172 kW

Kód motoru: VQ35 · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
172 kW
Výkon (234 k)
~3 500 cm³
Objem
12,3 l/100 km
Ø spotřeba
295 g/km
Ø CO₂
200 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 933 kg· rozvor 2 825 mm· délka 4 770 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín + E85benzín 95

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
84
V provozu
40
Způsobilost na STK
94,3 %
STK kontrol
803

Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 803 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 55 000 Kčmedián 64 042 Kčdo 72 420 Kč

V nabídce Nissanu Murano ročníku 2006 obsadila motorizace 3.5 Benzín 172 kW první pozici: 84 vozů (71,8 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem VQ35 (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace94,3 %
Ročník celkem92,4 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,1 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km93,1 %
100-200 000 km93,1 %
200-300 000 km92,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,3 % (803 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 1,9 procentního bodu) mezi motory ročníku 2006 (ročník průměrně 92,4 %).

Plnou způsobilost mělo 94,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).

Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 3.5 Benzín+LPG 172 kW (88,9 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,5 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 274 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 84 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

VQ35
97,6 %82 ks
VQ35DE
2,4 %2 ks

Cenový odhad

55 000
od Kč
64 042
medián Kč
72 420
do Kč

Při nájezdu kolem 220 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km118 000 Kč
150 000 km85 000 Kč
200 000 km67 000 Kč
250 000 km60 000 Kč
300 000 km53 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 3.5 Benzín 172 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 64 042 Kč (při typickém nájezdu 219 658 km). Běžné rozmezí je 55 000–72 420 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2006 (70 000 Kč) je tato motorizace o 9 % níže.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 118 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 53 000 Kč.

Doporučení

V ročníku 2006 je to datově motor s nejlepšími čísly.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Jiné ročníky Nissanu Murano

Proklepněte konkrétní Nissan Murano 2006 3.5 Benzín 172 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.