Nissan Murano 2009

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 54 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
54
Způsobilost na STK
94,3 %
Ø nájezd (medián)
139 705 km
Dovezeno (11 ks)
20 %

Způsobilé na 30 dnů 5,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti, z 565 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2009 Nissanu Murano má v českých registrech 54 vozů. V provozu zůstává 36 vozů (66,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 11 vozů (20,4 %).

Ročník 200994,3 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.5 Benzín 188 kW (59,3 %), 3.5 Benzín+LPG 188 kW (25,9 %), 3.5 Benzín 172 kW (14,8 %).

Barevně převládá hnědá (22,2 %), druhá nejčastější je černá (18,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 565 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 94,3 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,3 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2008 (92,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 139 705 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 89 985 až 189 899 km. To odpovídá asi 8 218 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (44,2 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku16150,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení9328,9 %
Brzdové zařízení6821,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
42×
2
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
37×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
36×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
33×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
27×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
26×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
18×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
18×

Z registru vozidel

Složení Nissanu Murano 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo45,5 % · 5 vozidel
  • Spojené Státy Americké27,3 % · 3 vozidla
  • Německo (NDR)9,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena18,2 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha18,9 % · 107 prohlídek
  • Jihomoravský kraj13,6 % · 77 prohlídek
  • Středočeský kraj10,3 % · 58 prohlídek
  • ostatní57,2 % · 323 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Hnědá22,2 % · 12 vozidel
  • Černá18,5 % · 10 vozidel
  • Šedá14,8 % · 8 vozidel
  • Šedá základní7,4 % · 4 vozidla
  • Hnědá metalíza5,6 % · 3 vozidla
  • ostatní31,5 % · 17 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
79,4 %
evidováno u 50 vozů
Pohon na plyn
30,2 %
evidováno u 19 vozů
Tažné zařízení
23,8 %
evidováno u 15 vozů
Katalyzátor
15,9 %
evidováno u 10 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 34,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 90,9 %EURO 5 · 9,1 %

Jiné ročníky Nissanu Murano

Proklepněte konkrétní Nissan Murano 2009

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.