Nissan Murano 2006
Způsobilé na 30 dnů 6,7 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti, z 1 310 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 55 000 Kčmedián 70 000 Kčdo 72 420 Kč
V roce 2006 eviduje registr Nissanu Murano 117 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 61 vozů (52,1 %); ze zahraničí dovezeno 43 vozů (36,8 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.5 Benzín 172 kW (71,8 %), 3.5 Benzín+LPG 172 kW (28,2 %).
Nejčastější barva je černá (38,5 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 310 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 92,4 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 92,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2005 (93,6 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 144 073 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 99 751 až 191 120 km. To odpovídá asi 7 204 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (45,4 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (36,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 469 | 33,9 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 317 | 22,9 % |
| Brzdové zařízení | 224 | 16,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 129 | 9,3 % |
| Řízení | 119 | 8,6 % |
| Obtěžování okolí | 75 | 5,4 % |
| Výhledy | 52 | 3,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2006
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.5 Benzín 172 kW | 84 | 94,3 % | 64 042 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 236 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 150 000 km | 93 000 Kč |
| 200 000 km | 76 000 Kč |
| 250 000 km | 69 000 Kč |
| 300 000 km | 62 000 Kč |
| 350 000 km | 58 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Nissan Murano ročníku 2006 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 70 000 Kč (při mediánovém nájezdu 236 400 km). Běžné rozpětí je od 55 000 do 72 420 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 108 884 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 47 720 Kč.
S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 93 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 58 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Nissanu Murano 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo30,2 % · 13 vozidel
- Itálie11,6 % · 5 vozidel
- Rakousko4,7 % · 2 vozidla
- Švýcarsko4,7 % · 2 vozidla
- Lotyšská republika2,3 % · 1 vozidlo
- ostatní země9,3 % · 4 vozidla
- země neurčena37,2 % · 16 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha18,4 % · 241 prohlídek
- Moravskoslezský kraj11,2 % · 147 prohlídek
- Středočeský kraj10,9 % · 143 prohlídek
- ostatní59,5 % · 779 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá38,5 % · 45 vozidel
- Šedá14,5 % · 17 vozidel
- Šedá metalíza8,5 % · 10 vozidel
- Šedá základní6,8 % · 8 vozidel
- Žlutá6,8 % · 8 vozidel
- ostatní24,8 % · 29 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 38,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Nissan Murano 2006
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.