Nissan Murano 2008

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 50 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
50
Způsobilost na STK
92,2 %
Ø nájezd (medián)
122 917 km
Dovezeno (18 ks)
36 %

Způsobilé na 30 dnů 6,9 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 7,3 % bez plné způsobilosti, z 683 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Nissan Murano ročníku 2008 má v ČR 50 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 28 vozů (56,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 36,0 % (18 vozů).

Ročník 200892,2 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.5 Benzín 172 kW (46,0 %), 3.5 Benzín 188 kW (18,0 %), 3.5 Benzín+LPG 172 kW (14,0 %).

Barevně převládá černá (18,0 %), druhá nejčastější je šedá (18,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 683 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 92,2 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 7,3 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 122 917 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 75 195 až 176 278 km. To odpovídá asi 6 829 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (54,4 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (36,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku16747,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení12134,2 %
Brzdové zařízení6618,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
49×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
37×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
37×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
36×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
30×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
23×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
23×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
17×

Z registru vozidel

Složení Nissanu Murano 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Spojené Státy Americké27,8 % · 5 vozidel
  • Německo11,1 % · 2 vozidla
  • Francie5,6 % · 1 vozidlo
  • Itálie5,6 % · 1 vozidlo
  • Litevská republika5,6 % · 1 vozidlo
  • země neurčena44,4 % · 8 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha20,6 % · 141 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj10,1 % · 69 prohlídek
  • Středočeský kraj7,2 % · 49 prohlídek
  • ostatní62,1 % · 424 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá18,0 % · 9 vozidel
  • Šedá18,0 % · 9 vozidel
  • Šedá metalíza16,0 % · 8 vozidel
  • Modrá10,0 % · 5 vozidel
  • Červená metalíza8,0 % · 4 vozidla
  • ostatní30,0 % · 15 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
76,1 %
evidováno u 54 vozů
Tažné zařízení
26,8 %
evidováno u 19 vozů
Pohon na plyn
25,4 %
evidováno u 18 vozů
Katalyzátor
19,7 %
evidováno u 14 vozů
Airbag
5,6 %
evidováno u 4 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 40,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 96,6 %EURO 3 · 3,4 %

Jiné ročníky Nissanu Murano

Proklepněte konkrétní Nissan Murano 2008

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.