Land Rover Range Rover Evoque 2014

2.2 Nafta 110 kW

Kód motoru: 224DT

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~2 200 cm³
Objem
5,9 l/100 km
Ø spotřeba
155 g/km
Ø CO₂
182 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 754 kg· rozvor 2 660 mm· délka 4 355 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
53
V provozu
52
Způsobilost na STK
94,6 %
STK kontrol
359

Způsobilé na 30 dnů 5,0 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti, z 359 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 241 159 Kčmedián 279 000 Kčdo 337 719 Kč

První nejpočetnější motorizace u Land Rover Range Rover Evoque ročníku 2014 je 2.2 Nafta 110 kW - registr eviduje 53 vozů (47,3 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 224DT.

Tato motorizace94,6 %
Ročník celkem95,9 %
Model celkem96,4 %
Značka celkem93,7 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km94,3 %
100-200 000 km94,0 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,6 % (359 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,3 procentního bodu) mezi motory ročníku 2014 (ročník průměrně 95,9 %).

Plnou způsobilost mělo 94,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti).

Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 2.2 Nafta 140 kW (96,7 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,5 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 682 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Land Rover Range Rover Evoque 2014

Cenový odhad

241 159
od Kč
279 000
medián Kč
337 719
do Kč

Při nájezdu kolem 186 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km347 000 Kč
150 000 km302 000 Kč
200 000 km265 000 Kč
250 000 km242 000 Kč
300 000 km203 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.2 Nafta 110 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 279 000 Kč (při typickém nájezdu 186 000 km). Běžné rozmezí je 241 159–337 719 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2014 (289 408 Kč).

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 347 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 203 000 Kč.

Jiné ročníky Land Rover Range Rover Evoque

Proklepněte konkrétní Land Rover Range Rover Evoque 2014 2.2 Nafta 110 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.