Lancia Dedra 1997

Evidováno
63
Způsobilost na STK
90,9 %
Ø nájezd (medián)
173 214 km
Dovezeno (62 ks)
98 %

Způsobilé na 30 dnů 5,8 % · Nezpůsobilé 1,8 % (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti, z 328 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 16,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Lancia Dedra ročníku 1997 má v ČR 63 vozů. V provozu jich zůstává 10 vozů (15,9 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 98,4 % (62 vozů).

Ročník 199790,9 %
Model celkem93,5 %
Značka celkem93,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (33,3 %), 1.8 Benzín (17,5 %), 1.9 Nafta (17,5 %).

Nejčastější barva je modrá-metal (33,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 328 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1997 mělo plnou způsobilost 90,9 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy o 2,6 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 90,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,8 % ze všech prohlídek (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1996 (92,0 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 173 214 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 150 000 až 201 150 km. To odpovídá asi 5 973 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (53,2 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (98,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku34840,0 %
Brzdové zařízení25629,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav12113,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení9010,3 %
Řízení556,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
136×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
83×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
60×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
56×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
54×
6
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
46×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
40×
8
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
38×

Z registru vozidel

Složení Lancie Dedry 1997 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie6,5 % · 4 vozidla
  • Německo4,8 % · 3 vozidla
  • země neurčena88,7 % · 55 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj30,2 % · 99 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj14,0 % · 46 prohlídek
  • Středočeský kraj12,5 % · 41 prohlídek
  • ostatní43,3 % · 142 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza33,3 % · 21 vozidel
  • Zelená metalíza23,8 % · 15 vozidel
  • Šedá metalíza14,3 % · 9 vozidel
  • Černá metalíza9,5 % · 6 vozidel
  • Modrá tmavá9,5 % · 6 vozidel
  • ostatní9,5 % · 6 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
46,1 %
evidováno u 35 vozů
Airbag
30,3 %
evidováno u 23 vozů
Tažné zařízení
23,7 %
evidováno u 18 vozů
Katalyzátor
18,4 %
evidováno u 14 vozů
Pohon na plyn
11,8 %
evidováno u 9 vozů
Klimatizace
11,8 %
evidováno u 9 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 2,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1997 je mezi ročníky Dedry podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,6 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Lancie Dedry

Proklepněte konkrétní Lancii Dedru 1997

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.