Lancia Dedra 1996

Evidováno
115
Způsobilost na STK
92,0 %
Ø nájezd (medián)
183 672 km
Dovezeno (108 ks)
94 %

Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 6,2 % bez plné způsobilosti, z 401 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 21,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1996 eviduje registr Lancie Dedry 115 vozů. V provozu jich zůstává 19 vozů (16,5 %); ze zahraničí dovezeno 108 vozů (93,9 %).

Ročník 199692,0 %
Model celkem93,5 %
Značka celkem93,3 %

Jak ročník stárne

Lancie Dedry 1996 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
14 let78,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín (24,3 %), 1.6 Benzín (21,7 %), 1.9 Nafta (20,9 %).

Barevně převládá modrá-metal (24,3 %), druhá nejčastější je zelená-metal (18,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 401 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 92,0 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,2 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 183 672 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 151 192 až 219 105 km. To odpovídá asi 6 122 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (42,3 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (93,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku32141,1 %
Brzdové zařízení25032,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení11114,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav9912,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
140×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
88×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
63×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
58×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
37×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
33×
7
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
31×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
30×

Z registru vozidel

Složení Lancie Dedry 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie5,6 % · 6 vozidel
  • Německo1,9 % · 2 vozidla
  • Rakousko0,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena91,7 % · 99 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj22,4 % · 90 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj18,5 % · 74 prohlídek
  • Středočeský kraj12,2 % · 49 prohlídek
  • ostatní46,9 % · 188 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza24,3 % · 28 vozidel
  • Zelená metalíza18,3 % · 21 vozidel
  • Šedá metalíza14,8 % · 17 vozidel
  • Červená metalíza9,6 % · 11 vozidel
  • Zelená tmavá8,7 % · 10 vozidel
  • ostatní24,3 % · 28 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
47,3 %
evidováno u 61 vozů
Airbag
30,2 %
evidováno u 39 vozů
Tažné zařízení
25,6 %
evidováno u 33 vozů
Katalyzátor
24,0 %
evidováno u 31 vozů
Klimatizace
14,0 %
evidováno u 18 vozů
Pohon na plyn
10,1 %
evidováno u 13 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 4,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 83,3 %EURO 4 · 16,7 %

Jiné ročníky Lancie Dedry

Proklepněte konkrétní Lancii Dedru 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.