Lancia Dedra 1992

Evidováno
180
Způsobilost na STK
93,2 %
Ø nájezd (medián)
168 429 km
Dovezeno (105 ks)
58 %

Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 353 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 33,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Lancia Dedra ročníku 1992 má v ČR 180 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 27 vozů (15,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 58,3 % (105 vozů).

Ročník 199293,2 %
Model celkem93,5 %
Značka celkem93,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (34,4 %), 2.0 Benzín (30,0 %), 1.9 Nafta (18,9 %).

Barevně převládá černá (13,9 %), druhá nejčastější je modrá-metal (10,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 353 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 93,2 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,5 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1991 (95,7 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nezvykle vysoký podíl závad kategorie C (3,6 %), tedy nebezpečných závad, které vozidlo v STK diskvalifikují.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 168 429 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 102 710 až 217 298 km. To odpovídá asi 4 954 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (42,9 %), pak následují Jihomoravský kraj a Plzeňský kraj.

Vysoký podíl dovozů (58,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
23×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
15×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
14×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
13×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
9×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
8×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
7×
8
Netěsnost převodky řízení.
Řízení · kód 2.1.1.5.1
6×

Z registru vozidel

Složení Lancie Dedry 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 105 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha5,9 % · 21 prohlídek
  • Jihomoravský kraj4,2 % · 15 prohlídek
  • Plzeňský kraj3,7 % · 13 prohlídek
  • ostatní86,1 % · 304 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá13,9 % · 25 vozidel
  • Modrá metalíza10,6 % · 19 vozidel
  • Bílá9,4 % · 17 vozidel
  • Šedá metalíza8,9 % · 16 vozidel
  • Zelená metalíza8,9 % · 16 vozidel
  • ostatní48,3 % · 87 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
50,8 %
evidováno u 94 vozů
Tažné zařízení
15,7 %
evidováno u 29 vozů
ABS
14,1 %
evidováno u 26 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Lancie Dedry

Proklepněte konkrétní Lancii Dedru 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.