Lancia Dedra 1991

Evidováno
324
Způsobilost na STK
95,7 %
Ø nájezd (medián)
169 773 km
Dovezeno (189 ks)
58 %

Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 575 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 35,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1991 eviduje registr Lancie Dedry 324 vozů. Jde zároveň o rok s nejvyšším počtem registrací tohoto modelu v ČR. V provozu jich zůstává 50 vozů (15,4 %); ze zahraničí dovezeno 189 vozů (58,3 %).

Ročník 199195,7 %
Model celkem93,5 %
Značka celkem93,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín (31,8 %), 1.6 Benzín (28,4 %), 1.8 Benzín (20,1 %).

Barevně převládá šedá-metal (15,4 %), druhá nejčastější je černá (15,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 575 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 95,7 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy o 2,2 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 95,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1990 (97,1 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 4,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 169 772 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 130 272 až 217 287 km. To odpovídá asi 4 851 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Olomouckém kraji (37,2 %), pak následují Ústecký kraj a Zlínský kraj.

Vysoký podíl dovozů (58,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
30×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
20×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
16×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
10×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
9×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
8×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
8×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
8×

Z registru vozidel

Složení Lancie Dedry 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo0,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena99,5 % · 188 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Olomoucký kraj2,8 % · 16 prohlídek
  • Ústecký kraj2,4 % · 14 prohlídek
  • Zlínský kraj2,3 % · 13 prohlídek
  • ostatní92,5 % · 532 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá15,4 % · 50 vozidel
  • Šedá metalíza15,4 % · 50 vozidel
  • Modrá metalíza11,7 % · 38 vozidel
  • Bílá10,8 % · 35 vozidel
  • Zelená metalíza8,3 % · 27 vozidel
  • ostatní38,3 % · 124 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
50,0 %
evidováno u 161 vozů
Tažné zařízení
14,9 %
evidováno u 48 vozů
ABS
9,9 %
evidováno u 32 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1991 patří u Dedry k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,2 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Lancie Dedry

Proklepněte konkrétní Lancii Dedru 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.