Kia Sephia 2001

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 50 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
50
Způsobilost na STK
90,0 %
Ø nájezd (medián)
136 150 km
Dovezeno (8 ks)
16 %

Způsobilé na 30 dnů 6,3 % · Nezpůsobilé 2,5 % (celkem 8,8 % bez plné způsobilosti, z 285 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 12,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2001 eviduje registr Kie Sephie 50 vozů. V provozu jich zůstává 11 vozů (22,0 %); ze zahraničí dovezeno 8 vozů (16,0 %).

Ročník 200190,0 %
Model celkem92,4 %
Značka celkem94,1 %

Jak ročník stárne

Kie Sephie 2001 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 8 let a 10 let klesla plná způsobilost o 4,4 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
8 let86,1 % -
10 let81,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 65 kW (90,0 %), 1.5 Benzín+LPG 65 kW (10,0 %).

Nejčastější barva je červená-základní (32,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 285 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 90,0 %. Model jako celek dosahuje 92,4 %, tento ročník je tedy o 2,5 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 90,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,3 % a „Nezpůsobilé“ 2,5 % ze všech prohlídek (celkem 8,8 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 136 150 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 104 340 až 167 836 km. To odpovídá asi 5 446 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (54,7 %), pak následují Středočeský kraj a Praha.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku41846,3 %
Brzdové zařízení23526,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení15517,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav9510,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
162×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
89×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
80×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
51×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
44×
6
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
44×
7
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
37×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
37×

Motorizace ročníku 2001

MotorPočetSTK~cena
1.5 Benzín 65 kW4588,9 %–

Z registru vozidel

Složení Kie Sephie 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Maďarsko12,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena87,5 % · 7 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj53,3 % · 152 prohlídek
  • Středočeský kraj27,0 % · 77 prohlídek
  • Hlavní město Praha17,2 % · 49 prohlídek
  • ostatní2,5 % · 7 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní32,0 % · 16 vozidel
  • Modrá metalíza18,0 % · 9 vozidel
  • Zelená metalíza14,0 % · 7 vozidel
  • Modrá tmavá12,0 % · 6 vozidel
  • Zelená tmavá12,0 % · 6 vozidel
  • ostatní12,0 % · 6 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Airbag
74,6 %
evidováno u 50 vozů
Katalyzátor
62,7 %
evidováno u 42 vozů
Tažné zařízení
31,3 %
evidováno u 21 vozů
Pohon na plyn
13,4 %
evidováno u 9 vozů
ABS
7,5 %
evidováno u 5 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 7,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2001 je mezi ročníky Sephie podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,5 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Kie Sephie

Proklepněte konkrétní Kii Sephii 2001

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.