Kia Sephia 1993

Evidováno
173
Způsobilost na STK
95,7 %
Ø nájezd (medián)
172 423 km
Dovezeno (97 ks)
56 %

Způsobilé na 30 dnů 1,6 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti, z 366 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 30,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1993 Kie Sephie má v českých registrech 173 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu zůstává 27 vozů (15,6 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 97 vozů (56,1 %).

Ročník 199395,7 %
Model celkem92,4 %
Značka celkem94,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (83,8 %), 1.6 Benzín 59 kW (16,2 %).

Barevně převládá modrá-metal (15,0 %), druhá nejčastější je červená-metal (13,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 366 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 95,7 %. Model jako celek dosahuje 92,4 %, tento ročník je tedy o 3,3 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 95,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,6 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 172 423 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 141 504 až 221 375 km. To odpovídá asi 5 225 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (42,1 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Vysočina.

Vysoký podíl dovozů (56,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
11×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
10×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
6×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
5×
5
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
4×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
4×
7
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
3×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
3×

Z registru vozidel

Složení Kie Sephie 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 97 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj4,4 % · 16 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj4,1 % · 15 prohlídek
  • Kraj Vysočina1,9 % · 7 prohlídek
  • ostatní89,6 % · 328 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza15,0 % · 26 vozidel
  • Červená metalíza13,9 % · 24 vozidel
  • Zelená metalíza13,3 % · 23 vozidel
  • Šedá metalíza9,8 % · 17 vozidel
  • Červená základní9,2 % · 16 vozidel
  • ostatní38,7 % · 67 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
65,6 %
evidováno u 101 vozů
Tažné zařízení
26,0 %
evidováno u 40 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1993 patří u Sephie k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,3 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Kie Sephie

Proklepněte konkrétní Kii Sephii 1993

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.