Kia Sephia 1994

Evidováno
372
Způsobilost na STK
93,6 %
Ø nájezd (medián)
157 000 km
Dovezeno (206 ks)
55 %

Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti, z 912 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 26,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1994 Kie Sephie má v českých registrech 372 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu zůstává 38 vozů (10,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 206 vozů (55,4 %).

Ročník 199493,6 %
Model celkem92,4 %
Značka celkem94,1 %

Jak ročník stárne

Kie Sephie 1994 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
16 let77,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (73,7 %), 1.6 Benzín 59 kW (26,3 %).

Barevně převládá modrá-metal (18,3 %), druhá nejčastější je zelená-metal (11,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 912 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 93,6 %. Model jako celek dosahuje 92,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,1 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1993 (95,7 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 157 000 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 129 208 až 188 032 km. To odpovídá asi 4 906 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (47,7 %), pak následují Královéhradecký kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (55,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku50244,4 %
Brzdové zařízení28525,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav13912,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení12811,3 %
Řízení776,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
172×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
111×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
92×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
61×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
58×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
51×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
47×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
42×

Motorizace ročníku 1994

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 59 kW9891,2 %–

Z registru vozidel

Složení Kie Sephie 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo4,9 % · 10 vozidel
  • Německo (NDR)0,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena94,7 % · 195 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj14,8 % · 135 prohlídek
  • Královéhradecký kraj8,1 % · 74 prohlídek
  • Středočeský kraj8,1 % · 74 prohlídek
  • ostatní69,0 % · 629 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza18,3 % · 68 vozidel
  • Zelená metalíza11,6 % · 43 vozidel
  • Červená metalíza10,8 % · 40 vozidel
  • Červená základní9,9 % · 37 vozidel
  • Šedá metalíza9,7 % · 36 vozidel
  • ostatní39,8 % · 148 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
54,0 %
evidováno u 204 vozů
Tažné zařízení
22,5 %
evidováno u 85 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 66,7 %EURO 2 · 33,3 %

Jiné ročníky Kie Sephie

Proklepněte konkrétní Kii Sephii 1994

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.