Kia Pride 1996
Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 3,2 % (celkem 6,2 % bez plné způsobilosti, z 500 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 26,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 1996 Kie Pride má v českých registrech 183 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu zůstává 9 vozů (4,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 167 vozů (91,3 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín (60,1 %), 1.3 Benzín 47 kW (21,3 %), 1.3 Benzín 53 kW (10,4 %).
Barevně převládá červená-základní (20,2 %), druhá nejčastější je modrá-metal (13,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 500 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 91,5 %. Model jako celek dosahuje 92,3 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 91,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 3,2 % ze všech prohlídek (celkem 6,2 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 3,8 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1995 (95,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 10,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 123 848 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 100 877 až 152 490 km. To odpovídá asi 4 128 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (69,5 %), pak následují Pardubický kraj a Plzeňský kraj.
Vysoký podíl dovozů (91,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 365 | 42,8 % |
| Brzdové zařízení | 236 | 27,7 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 105 | 12,3 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 96 | 11,3 % |
| Řízení | 51 | 6,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Kie Pride 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo6,0 % · 10 vozidel
- Německo (NDR)1,8 % · 3 vozidla
- Dánsko0,6 % · 1 vozidlo
- země neurčena91,6 % · 153 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Ústecký kraj32,8 % · 164 prohlídek
- Pardubický kraj7,6 % · 38 prohlídek
- Plzeňský kraj6,8 % · 34 prohlídek
- ostatní52,8 % · 264 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní20,2 % · 37 vozidel
- Modrá metalíza13,7 % · 25 vozidel
- Šedá metalíza12,6 % · 23 vozidel
- Stříbrná metalíza11,5 % · 21 vozidel
- Bílá10,4 % · 19 vozidel
- ostatní31,7 % · 58 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 1,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Kii Pride 1996
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.