Kia Niro 2017

1.6 Benzín 77 kW

Kód motoru: G4LE · 3 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
77 kW
Výkon (105 k)
~1 600 cm³
Objem
4,4 l/100 km
Ø spotřeba
101 g/km
Ø CO₂
162 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 561 kg· rozvor 2 700 mm· délka 4 355 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
59
V provozu
40
Způsobilost na STK
95,1 %
STK kontrol
249

Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti, z 249 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 243 000 Kčobvykle 285 000 Kčdo 339 000 Kč

První nejpočetnější motorizace u Kie Niro ročníku 2017 je 1.6 Benzín 77 kW - registr eviduje 59 vozů (100,0 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem G4LE (další 2 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace95,1 %
Ročník celkem95,2 %
Model celkem96,9 %
Značka celkem94,1 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km93,5 %
100-200 000 km93,9 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 95,1 % (249 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2017 (ročník průměrně 95,2 %).

Plnou způsobilost mělo 95,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,2 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 410 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 59 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:

G4LE
96,6 %57 ks
G4FA
1,7 %1 ks
G4FD
1,7 %1 ks

Cenový odhad

243 000
od Kč
285 000
obvykle Kč
339 000
do Kč

Při nájezdu kolem 135 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km356 000 Kč
100 000 km303 000 Kč
150 000 km269 000 Kč
200 000 km232 000 Kč
250 000 km205 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Benzín 77 kW vychází při nájezdu kolem 135 000 km na přibližně 285 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 243 000 a 339 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 356 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 205 000 Kč.

Jiné ročníky Kie Niro

Proklepněte konkrétní Kii Niro 2017 1.6 Benzín 77 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.