Kia Niro 2023

Evidováno
79
Způsobilost na STK
100,0 %
Ø nájezd (medián)
21 235 km
Dovezeno (11 ks)
14 %

Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 155 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 512 675 Kčmedián 599 912 Kčdo 649 900 Kč

Ročník 2023 Kie Niro má v českých registrech 79 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu zůstává 66 vozů (83,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 11 vozů (13,9 %).

Ročník 2023100,0 %
Model celkem96,9 %
Značka celkem94,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 77 kW (51,9 %), Elektro 150 kW (41,8 %), Elektro 50 kW (6,3 %).

Barevně převládá šedá (26,6 %), druhá nejčastější je bílá (21,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 155 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 100,0 %. Model jako celek dosahuje 96,9 %, tento ročník je tedy o 3,1 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (98,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 21 235 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 12 441 až 35 577 km. To odpovídá asi 7 078 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (68,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (13,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
2×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 77 kW41100,0 %392 000 Kč

Cenový odhad

512 675
od Kč
599 912
medián Kč
649 900
do Kč

Při nájezdu kolem 43 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km629 000 Kč
50 000 km588 000 Kč
75 000 km555 000 Kč
100 000 km522 000 Kč
125 000 km484 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Kia Niro ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 599 912 Kč (při mediánovém nájezdu 42 863 km). Běžné rozpětí je od 512 675 do 649 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 680 568 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 466 145 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 629 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 484 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Kie Niro 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie54,5 % · 6 vozidel
  • Itálie9,1 % · 1 vozidlo
  • Maďarsko9,1 % · 1 vozidlo
  • Německo9,1 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko9,1 % · 1 vozidlo
  • ostatní země9,1 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha49,7 % · 77 prohlídek
  • Středočeský kraj12,9 % · 20 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,3 % · 16 prohlídek
  • ostatní27,1 % · 42 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá26,6 % · 21 vozidel
  • Bílá21,5 % · 17 vozidel
  • Modrá17,7 % · 14 vozidel
  • Zelená12,7 % · 10 vozidel
  • Černá11,4 % · 9 vozidel
  • ostatní10,1 % · 8 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
17,3 %
evidováno u 49 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 90,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u Niro k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,1 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Kie Niro

Proklepněte konkrétní Kii Niro 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.