Kia Niro 2020
Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti, z 240 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 367 343 Kčmedián 460 000 Kčdo 489 850 Kč
Kia Niro ročníku 2020 má v ČR 111 vozů. Žádný jiný ročník nemá v registrech více kusů. V provozu jich zůstává 107 vozů (96,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 61,3 % (68 vozů).
Jak ročník stárne
Kie Niro 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 2,0 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,1 % | - |
| 6 let | 96,1 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace Elektro 150 kW (74,8 %), 1.6 Benzín 77 kW (21,6 %), Elektro 100 kW (3,6 %).
Barevně převládá modrá (27,9 %), druhá nejčastější je šedá (27,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 240 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 97,5 %. Model jako celek dosahuje 96,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 97,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,7 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2019 (95,7 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 50,8 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 73 384 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 47 138 až 109 654 km. To odpovídá asi 12 231 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (58,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (61,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2020
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| Elektro 150 kW | 83 | 98,7 % | 489 444 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 97 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 506 000 Kč |
| 75 000 km | 484 000 Kč |
| 100 000 km | 460 000 Kč |
| 125 000 km | 438 000 Kč |
| 150 000 km | 410 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Kia Niro ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 460 000 Kč (při mediánovém nájezdu 96 875 km). Běžné rozpětí je od 367 343 do 489 850 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 492 376 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 321 948 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 506 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 410 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Kie Niro 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Nizozemsko44,1 % · 30 vozidel
- Německo35,3 % · 24 vozidel
- Belgie11,8 % · 8 vozidel
- Francie5,9 % · 4 vozidla
- Itálie1,5 % · 1 vozidlo
- ostatní země1,5 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha55,0 % · 132 prohlídek
- Středočeský kraj22,5 % · 54 prohlídek
- Jihomoravský kraj16,3 % · 39 prohlídek
- ostatní6,3 % · 15 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá27,9 % · 31 vozidel
- Šedá27,0 % · 30 vozidel
- Černá22,5 % · 25 vozidel
- Bílá16,2 % · 18 vozidel
- Červená5,4 % · 6 vozidel
- ostatní0,9 % · 1 vozidlo
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 42,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Kii Niro 2020
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.