Jeep Wrangler 2012
Způsobilé na 30 dnů 7,8 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 8,5 % bez plné způsobilosti, z 707 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 453 640 Kčmedián 498 868 Kčdo 549 999 Kč
V roce 2012 eviduje registr Jeepu Wrangleru 77 vozů. V provozu jich zůstává 66 vozů (85,7 %); ze zahraničí dovezeno 15 vozů (19,5 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.8 Nafta 147 kW (89,6 %), 3.6 Benzín 209 kW (10,4 %).
Nejčastější barva je černá (31,2 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 707 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 91,1 %. Model jako celek dosahuje 90,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,7 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 91,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 8,5 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2011 (92,5 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 83 629 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 50 356 až 131 508 km. To odpovídá asi 5 973 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (45,8 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 241 | 30,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 225 | 28,5 % |
| Brzdové zařízení | 122 | 15,4 % |
| Identifikace vozidla | 85 | 10,8 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 65 | 8,2 % |
| Výhledy | 52 | 6,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2012
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.8 Nafta 147 kW | 69 | 91,4 % | 520 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 138 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 806 000 Kč |
| 100 000 km | 594 000 Kč |
| 150 000 km | 484 000 Kč |
| 200 000 km | 404 000 Kč |
| 250 000 km | 377 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Jeep Wrangleru ročníku 2012 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 498 868 Kč (při mediánovém nájezdu 137 700 km). Běžné rozpětí je od 453 640 do 549 999 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 578 856 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 311 406 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 806 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 377 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Jeepu Wrangleru 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo40,0 % · 6 vozidel
- Itálie13,3 % · 2 vozidla
- Slovensko13,3 % · 2 vozidla
- Spojené Státy Americké13,3 % · 2 vozidla
- Francie6,7 % · 1 vozidlo
- ostatní země6,7 % · 1 vozidlo
- země neurčena6,7 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha34,7 % · 245 prohlídek
- Středočeský kraj25,7 % · 182 prohlídek
- Moravskoslezský kraj15,3 % · 108 prohlídek
- ostatní24,3 % · 172 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá31,2 % · 24 vozidel
- Bílá15,6 % · 12 vozidel
- Červená7,8 % · 6 vozidel
- Zelená7,8 % · 6 vozidel
- Zelená metalíza5,2 % · 4 vozidla
- ostatní32,5 % · 25 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 45,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Jeep Wrangler 2012
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.